Heavy Metal Music (CD)

Heavy Metal Music

Heavy Metal Music (CD)

Newsted

Newsted

Newsted to zespół dowodzony przez legendarnego basistę Jasona Newsteda, w latach 1986 -2001 członka słynnej Metalliki występującego również z Ozzy Osbournem i formacją Voivod.

 

Jason należy również do słynnego Rock and Roll Hall of Fame i ma na swoim koncie 6 nagród Grammy – ale Newsted to pierwszy zespół, którego jest liderem.

 

Oprócz niego w zespole grają także gitarzysta Jessie Farnsworth i perkusista Jesus Mendez Jr. Cała trójka po raz pierwszy spotkała się w ramach wspólnego jam session 3 lata temu w należącym do Jasona Chrophouse Studio w Kalifornii i od tego czasu można datować nieformalny początek pracy nad pierwszą płytą tria. Podczas ostatniej trasy koncertowej, w ramach której zespół wystąpił m.in. w Warszawie (Impact Festival 2013), dołączył do nich czwarty członek zespołu – Mike Mushok ze Staind.

 

Muzyka na „Heavy Metal Music” jest tak bezkompromisowa jak sam tytuł tej płyty – a udostępnione do promocji utwory ‚Twisted’, ‚Heroic Dose’ i ‚Above All’ od razu zyskały akceptację i szacunek fanów mocnego brzmienia, którzy przez lata (podobnie zresztą jak sam Jason) czekali na jego opóźniający się z przyczyn zdrowotnych powrót. Promocji krążka towarzyszy hasło ‚Listen to metal’ i trudno chyba o jaśniejszy przekaz i wskazówkę tego, czego po formacji Newsted można się spodziewać.

 

Album ukazuje się w wersji CD standard (11 utworów), wersji Deluxe (CD z dodatkowymi 3 utworami i DVD z materiałem filmowym z pracy nad płytą) a także na 2 płytach winylowych (ilośc utworów jak w edycji standardowej).

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Heavy Metal Music" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.