Harry Potter i kamień filozoficzny (wydanie ilustrowane) (Okładka twarda)

Harry Potter i kamień filozoficzny (wydanie ilustrowane)

Harry Potter i kamień filozoficzny (wydanie ilustrowane) (Okładka twarda)

Oferta specjalna -35%
5.00 / 1 głosów

Kup na prezent
Po piętnastu latach od polskiej premiery „Harry’ego Pottera” Pottermaniacy przygotowują się do wielkiego święta!

6 października 2015 roku w księgarniach na całym świecie pojawiło się długo oczekiwane ilustrowane wydanie pierwszej części cyklu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

Autorem ilustracji do wydania jest Brytyjczyk Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal.

Jestem ogromnie podekscytowany faktem, że mogę zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii „Harry Potter”. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałbym zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling.

Wydanie to, tak jak wszystkie wcześniejsze książki serii „Harry Potter”, owiane było wielką tajemnicą – poszczególne ilustracje prezentowane były pojedynczo i czytelnicy mieli okazję zobaczyć tylko kilka z nich. Jim Kay zdradził, że każdej ilustracji nie mógł poświęcić więcej niż kilka dni, bo musiał ich stworzyć ponad 100 (ilustrowana jest każda strona książki!). Jim Kay szukał inspiracji wśród ludzi i miejsc, które dobrze zna. Postać Hermiony, na przykład, wzorowana jest na jego siostrzenicy!
 • 6 sierpnia 2017 ShaakTi1138,

  Piękne wydanie!

  Choć ilustracje sprawiają, że książka wydaje się bardziej dziecinna, to są one przepiękne. Bardzo cieszę się, że ilustrator przedstawił własną, a nie ... czytaj >
  Choć ilustracje sprawiają, że książka wydaje się bardziej dziecinna, to są one przepiękne. Bardzo cieszę się, że ilustrator przedstawił własną, a nie warnerowską interpretację świata HP.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1