Harda (Okładka miękka)

Harda
Świętosława to młoda dziewczyna pełna marzeń, wyróżniająca się mocnym, hardym charakterem. Wraz z bratem, Bolesławem Chrobrym, uczona była od najmłodszych lat nie tylko politycznej gry, ale i swojej w niej roli. Miała zostać wyłącznie jednym z pionków, dzięki którym książę Mieszko miał zdobywać kolejnych sojuszników i rozciągać swoje wpływy, przygotowując królestwo dla swego syna. Świętosława ma jednak inny plan na swoją przyszłość, zwłaszcza w momencie, gdy w grę wchodzą uczucia tak silne, jak miłość i nienawiść. W drodze do swojego męża kobieta spotyka mężczyznę, z którym łączy ją więcej niż z kimkolwiek innym. Los jednak okazuje się bezlitosny...

"Harda" to pierwszy w kolejności tom książek zaplanowanych w cyklu o tym samym tytule. Ciekawe losy niezwykłej kobiety, historycznie nieco odsuniętej na bok podczas lekcji w szkołach, wiążą się nierozerwalnie z dziejami wielu krajów; nie tylko Polski, ale i Szwecji czy Anglii. Lekkie pióro połączone z bazowaniem na faktach, a jednocześnie połączenie namiętności i zimnej, politycznej gry - to wszystko znaleźć można w książce Elżbiety Cherezińskiej.

Elżbieta Cherezińska urodziła się w 1972 roku w Pile. Z wykształcenia jest teatrologiem. Jej pierwszą książką była biografia napisana z Szewachem Weissem, jednak szczególną popularność przyniosła jej książka "Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum", opowiadająca o historii łódzkiego getta. Autorka skupia się przede wszystkim na powieściach historycznych.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Harda" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.