Hańba domowa (MP3)

Hańba domowa
Fragment polskiej historii omówionej z niezwykłej perspektywy świata literackiego.

Audiobook „Hańba domowa” to publikacja autorstwa Jacka Trznadela, który w interesujący sposób przedstawia lata 40. i 50. XX wieku.

Usłyszymy próbę analizy sytuacji, w jakiej znaleźli się wówczas literaci i ludzie kultury, których system komunistyczny próbował sobie podporządkować, a jeśli to się nie udało, lub z góry było wiadomo, że taki plan nie powiedzie się, po prostu zniszczyć.

Audiobook zawiera szereg wywiadów, w których polscy pisarze i publicyści opowiadają o tym, jak wyglądało ich zawodowe życie w powojennej Polsce.

Autor zwraca uwagę słuchaczy, że taka sytuacja nie tylko zaważyła na życiu samych twórców, miała też ogromny wpływ na kolejne pokolenia Polaków, którzy stykali się z literaturą – bądź to politycznie podporządkowaną, bądź niezależną, tworzoną i wydawaną wbrew władzy.

„Hańby domowej” z pewnością wysłuchają z zainteresowaniem osoby zainteresowane historią literatury, ale również wszyscy, którzy ciekawi są, jak system komunistyczny działał na propagandy i jak bez skrupułów niszczył ludzi.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Hańba domowa" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.