Haiti (MP3)

Haiti
Szósta część cyklu z komisarzem Maciejewskim!

Szósta część cyklu z komisarzem Maciejewskim!

Zyga nie jest już policjantem. Lata 50. XX wieku. Schorowany, zniechęcony, zapuszczony Maciejewski pracuje jako dozorca i zajmuje się starą klaczą Haiti, przeznaczoną na rzeź. Ale akcja kryminału toczy się, jak to u Wrońskiego bywa, w dwóch płaszczyznach czasowych. Przed i po wojnie. W pewną lipcową niedzielę w 1938 roku komisarz Maciejewski dowiaduje się, że na wyścigach konnych, połączonych z wystawą koni, w stajennym boksie znaleziono ciało mężczyzny. Twarz ofiary jest zmasakrowana, trudna do zidentyfikowana, gdyż najprawdopodobniej denat został kopnięty przez konia, klacz o imieniu Haiti…. Jednak sekcja zwłok wykazuje, że ofiara została uduszona, a w jego krtani zostaje znaleziony wyjątkowy, drogocenny medalik… W dwanaście lat później, w ponurych czasach stalinowskich, Maciejewski opiekuje się schorowaną klaczą... Przedwojenna przeszłość niespodziewanie powraca, odzywa się bliskim echem. Audiobook brawurowo przeczytany, jak wszystkiego audiobooki z komisarzem Maciejewskim, przez Tomasza Sobczaka.

Marcin Wroński (ur. 1972) – w latach 90. związany z trzecim obiegiem literackim, publikował m.in. w artzinach „Lampa i Iskra Boża”, „Mała Ulicznica” i „Brytan OD NOWA”. Zadebiutował zbiorem opowiadań Udo Pani Nocy (1992), dwa lata później ukazała się jego mikropowieść Obsesyjny motyw babiego lata. Tworzył piosenki i skecze do swojego kabaretu „Osoby o Nieustalonej Tożsamości”, był dziennikarzem i nauczycielem, pisał książki dla dzieci.

Marcin Wroński jest autorem kryminałów o komisarzu Zygmuncie Maciejewskim. W cyklu ukazały się do tej pory: Morderstwo pod cenzurą, Kino Venus, A na imię jej będzie Aniela, Skrzydlata trumna, Pogrom w przyszły wtorek, Haiti. Wydał także thriller kościelny Officium Secretum. Pies Pański.Strona pisarza: marcinwronski.art.pl

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Haiti" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.