Gwiazdka z nieba (Okładka miękka)

Gwiazdka z nieba

Gwiazdka z nieba (Okładka miękka)

Oferta specjalna -21%
Kup na prezent
„Gwiazdka z nieba” to pierwszy tom najnowszej serii powieściowej autorstwa jednej z najpoczytniejszych polskich pisarek – Katarzyny Michalak. Swoim zwyczajem autorka ponownie snuje nastrojową opowieść, w której odsłania bolesne tajemnice najbardziej zranionych dusz, zarówno ludzkich, jak i zwierzęcych. „Gwiazdka z nieba” to powieść, od której nie sposób się oderwać, ponieważ przywraca nadzieję tym, którym wydawało się, że utracili ją już na zawsze.

Akcja powieści rozpoczyna się w najpiękniejszy i najbardziej magiczny dzień w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. Tam gdzie jednak jedni świętują w szczęściu i beztrosce, inni walczą o przetrwanie w dramatycznych okolicznościach. Podczas śnieżnej nocy na przełęczy w Tatrach dochodzi do tragicznego wypadku, którego ofiarą pada Nataniel Domoradzki. Od tego czasu jego życie zmienia się w ogromne pasmo nieszczęść, a bohatera odtąd prześladuje nieodłączny pech, zupełnie jakby wydarzenie w górach uruchomiło działanie wyjątkowo okrutnej klątwy.

Kilka lat po strasznym wypadku w Tatrach Nataniel zmaga się z poważnymi problemami. Niedawno stracił swoją ukochaną matkę, i choć był wtedy przekonany, że limit nieszczęść dla jego osoby został już wyczerpany, szybko stało się jasne, że to dopiero początek nieustannych udręk. W wyniku podstępu bowiem młody mężczyzna wkrótce zostaje także eksmitowany ze swojego mieszkania w Warszawie. Pozostający bez stałego dopływu środków finansowych i dachu nad głową Nataniel decyduje się wyruszyć w nieznane. Ponieważ nie ma już nic, jedynym uczuciem, jakie mu towarzyszy, jest wolność. Po kilkugodzinnej trasie bohater dociera na Mazury, a dokładniej mówiąc do wsi Senna, położonej nieopodal Pisza. Mężczyzna odnajduje tam starą chatę nad jeziorem, a napotkani miejscowi namawiają go do pozostania w okolicy na dłużej. Wydaje się, że życie na prowincji wreszcie wniesie w życie Nataniela odrobinę upragnionej ciszy, spokoju i szczęścia, których nie doświadczył już od tak dawna. Lokalna legenda głosi jednak, że każdy, kto zatrzyma się w chacie nad jeziorem, bezpowrotnie utraci to, co kocha. Czy taka przepowiednia może wypełnić się jednak wobec kogoś, kto wydaje się, że utracił już wszystko? Nataniel w to wątpi, dlatego nie zamierza zrezygnować z zamieszkania w urokliwym miejscu nad jeziorem. Jego decyzję może jednak zupełnie odmienić nieoczekiwane przybycie gości.

„Gwiazdka z nieba” to kolejna w dorobku Katarzyny Michalak ciepła powieść, która z łatwością trafia do serc czytelników. Pisarka w mistrzowski sposób ponownie portretuje ludzi zmagających się z traumami z przeszłości, którzy poszukują ukojenia w środowisku bliskim łonu natury. Na ich drodze stają jednak bezwzględni ludzie, których obecność wywoła lawinę katastrofalnych wydarzeń. „Gwiazdka z nieba” porusza także inne, niezwykle trudne wątki – jednym z nich jest cierpienie zwierząt. Przywołując historie oślepionego psa czy konia ocalonego podczas transportu do włoskiej rzeźni, pisarka kształtuje wrażliwość i empatię na zło dotykające tych, na których często nie zwraca się uwagi. Katarzyna Michalak jak nikt inny potrafi wzbudzać zupełnie skrajne emocje – rozbawiać, skłaniać do bolesnych refleksji, lecz również zapamiętale wyciskać łzy z oczu swoich czytelników. Dzięki temu każda kolejna jej powieść spotyka się z ogromnym zainteresowaniem Polaków. Dotychczas pisarka zgromadziła na swoim koncie już ponad trzydzieści bestsellerowych tytułów, którymi udowodniła, że świetnie sprawdza się zarówno jako autorka romansów i powieści obyczajowych, jak również książek sensacyjno-kryminalnych.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Gwiazdka z nieba " wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.