Gotham Central: Klauni i szaleńcy, tom 2 (Okładka miękka)

Gotham Central: Klauni i szaleńcy, tom 2

Gotham Central: Klauni i szaleńcy, tom 2 (Okładka miękka)

Oferta specjalna -24%
Kup na prezent

Drugi tom serii kryminalnej rozgrywającej się w Gotham City, mieście Batmana. Cykl ten został uhonorowany najważniejszymi wyróżnieniami amerykańskiego rynku komiksowego – Nagrodami Eisnera i Harveya.

 

Policjanci z Gotham codziennie tropią zarówno pospolitych kryminalistów, jak i najdziwniejszych przestępców świata. Po przejściu komisarza Gordona na emeryturę bardzo niechętnie współpracują z Mrocznym Rycerzem, traktując go jak rywala. Zbliżają się święta– i właśnie wtedy Joker zaczyna terroryzować miasto. Zabija przypadkowych ludzi z karabinu snajperskiego, po czym niespodziewanie się poddaje. Policja jest zdezorientowana, ponieważ nie wie, do czego tak naprawdę dąży błazeński król zbrodni.

 

Czy stróże prawa zdołają rozwikłać tę zagadkę?

 

W pozostałych opowieściach zamieszczonych w tym tomie poznamy historię serii makabrycznych morderstw oraz prześledzimy niedokończoną sprawę okrytego hańbą detektywa Harveya Bullocka.

 

Scenariusz serii piszą: Ed Brubaker (The Fall, Catwoman, The Authority) i Greg Rucka (Batman, Zamieć, Za Królową i Ojczyznę, liczne powieści kryminalne), a rysunki są dziełem kilku grafików, w tym bardzo cenionego Michaela Larka (Sandman, Superman, Batman).

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Gotham Central: Klauni i szaleńcy, tom 2" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.