Gość w Chicago (MP3)

Gość w Chicago
Gość w Chicago

„Gość w Chicago” to opowieść fabularyzowana, ale wyraźnie spisana na podstawie osobistych doświadczeń autora, który planował krótki pobyt w Stanach, wyjazd w ramach programu studenckiego work&travel, ale w rezultacie pozostał tam przez kilka lat.

Audiobook to historia podróży do Nowego Jorku, na Alaskę, do Kanady i w końcu pobytu w Chicago, gdzie postanawia zostać dłużej, poszukać pracy, pójść do szkoły. To opis doświadczeń w kraju, który tylko pozornie jest rajem i spełnieniem marzeń. Karol Stefański udowadnia, ze nic nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, ale przekonuje również, że podstawą osiągnięcia sukcesu jest silna wiara w siebie, w swoje możliwości i ciężka praca.

Opowieść zaczyna się już na etapie planowania wyjazdu, dzięki czemu słuchacze poznają zarówno same plany bohatera, jak i konfrontację z rzeczywistością. To bardzo przenikliwy tekst, który ukazuje różnorodność Stanów Zjednoczonych, tamtejsze wielokulturowe społeczeństwo i obyczaje, które choć w ramach jednej, zachodniej cywilizacji, tak się różnią od panujących w Polsce.

„Gościa w Chicago” w wersji audio czyta Piotr Zworski.

Karol Stefański – ur. 1980, pochodzący z Kamiennej Góry podróżnik, trener, nauczyciel i pisarz. W wieku piętnastu lat wyruszył w Polskę, a siedem lat później, jako niedoszły inżynier budownictwa – za ocean. Miał to być jedynie trzymiesięczny pobyt na Alasce, który autor przedłużył do sześciu… lat. Jak sam mówi, czas spędzony w Ameryce Północnej był niesamowitą lekcją życia. Po powrocie zza oceanu osiadł w Krakowie, skąd niespełna dwa lata później wyemigrował, najpierw do Moskwy, a później do Kraju Basków. Obecnie mieszka w Polsce, prowadzi szkółkę futbolu po angielsku dla najmłodszych.

PATRONI:

Kulturatka.pl

Radio Aktywne

"Tu i Teraz" - magazyn psychologiczny

Powrotnik.eu

Powiatowa.info

"Emigrant"

PopKultura.info

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Gość w Chicago" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.