Gogol w czasach Google'a (Okładka twarda)

Gogol w czasach Google'a

Gogol w czasach Google'a (Okładka twarda)

Oferta specjalna -28%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • zapoznasz się, z przemianami w Rosji od schyłku epoki Jelcynowskiej do chwili obecnej
  • pasjonujesz się polityką zagraniczną
  • interesujesz się publicystyką

Kup na prezent
To wybór tekstów - reportaży, korespondencji, felietonów, notek - dziennikarza „Gazety” z lat 1998 – 2012. Książka Radziwinowicza jest jedynym w swoim rodzaju, unikatowym we współczesnej literaturze faktu zapisem przemian w Rosji od schyłku epoki Jelcynowskiej do chwili obecnej. Różnorodna gatunkowo, znakomita pod względem warsztatowym, świadcząca o niezwykłym zmyśle obserwacyjnym i ogromnej wiedzy autora.

Opowieści zabawne czy wzruszające, jakby żywcem wyjęte z lub Czechowa, sąsiadują w niej z historiami porażającymi tragizmem i okrucieństwem. Rosja w książce Radziwinowicza jest piękna i straszna, pełna sprzeczności i skrajności: to kraj ludzi szlachetnych i odważnych, ale też miejsce, w którym od czasów carskich filarami systemu są złodziejstwo i korupcja. Kraj, w którym bizantyjskie bogactwo nielicznych zderza się z nędzą milionów, kraj przeklętych poetów i złodziei w limuzynach, bojowników o prawa człowieka i morderców bez twarzy, samotnych bohaterów i brutalnych sołdatów.

Od czasów klasycznych „Listów z Rosji” markiza Astolphe’a de Custine to jeden z najciekawszych literackich opisów tego kraju i jego mieszkańców.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Gogol w czasach Google'a" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.