Gniew (Okładka miękka)

Gniew

Gniew (Okładka miękka)

5.00 / 2 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • rozpoczniesz najtrudniejsze dochodzenie Szackiego...
 • ... a zakończysz pożegnaniem prokuratora
 • jesteś fanem prozy Zygmunta Miłoszewskiego

Kup na prezent
Gniew to pożegnanie z Szackim, jednym z najbardziej znanych bohaterów kryminalnych w Polsce, dostrzeżonym i docenionym na świecie, co potwierdzają recenzje i wyróżnienia dla kolejnych wydań książek Zygmunta Miłoszewskiego za granicą. Prestiżowy „Publisher’s Weekly” w recenzji Uwikłania napisał, że czytelnicy będą chcieli kontynuacji losów prokuratora Szackiego. I trochę żal, że autor – równie stanowczo jak swego czasu Artur Conan Doyle – obwieścił koniec przygód swojego bohatera!


25 listopada 2013 r. prokurator Teodor Szacki zostaje wezwany do zrujnowanego bunkra koło poniemieckiego szpitala miejskiego w Olsztynie. W czasie robót drogowych odnaleziono tam stary szkielet. Szacki bezrefleksyjnie „odfajkowuje Niemca”, jak się tutaj nazywa wojenne szczątki, i każe przekazać je uczelni medycznej, gdzie wiecznie brakuje eksponatów do celów dydaktycznych.

Nie przypuszcza, że to, co wydawało się końcem rutynowej procedury, jest początkiem najtrudniejszej sprawy w jego prokuratorskiej karierze. Sprawy, która pozbawi go prawniczego dystansu, zmusi do wyborów ostatecznych i okaże się ostatnim dochodzeniem prokuratora Teodora Szackiego.
 • 12 grudnia 2016 Hellucinate,

  Polecam!

  Była to pierwsza książka Z. Miłoszewskiego jaką przeczytałem i muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczony. Fabuła jest interesująca i chwilami z... czytaj >
  Była to pierwsza książka Z. Miłoszewskiego jaką przeczytałem i muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczony. Fabuła jest interesująca i chwilami zaskakująca. Nie podobało mi się tylko zakończenie tej książki. Chciałbym się dowiedzieć co dalej, a tu ciach... koniec opowieści o Teodorze Szackim. Można poczuć spory niedosyt.
  16 kwietnia 2015 MajeczaR,

  Mistrzowski kryminał

  Nie chcę zdradzać fabuły, ale jeśli ktoś już czytał Miłoszewskiego, na pewno się nie zawiedzie. Inni zdecydowanie powinni dać mu szansę!
  Nie chcę zdradzać fabuły, ale jeśli ktoś już czytał Miłoszewskiego, na pewno się nie zawiedzie. Inni zdecydowanie powinni dać mu szansę!

5.00

Na podstawie 2 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1