Głowa Minotaura (MP3)

Głowa Minotaura
Kolejny kryminał z komisarzem Mockiem

Breslau, 1 stycznia 1937 roku, Mock – tym razem w randze kapitana Abwehry – niechętny nowym porządkom, intrygom gestapo i władzy faszystów, szuka mordercy młodej kobiety, której ciało znaleziono w podrzędnym hoteliku. Krąży po pełnych przemocy zaułkach i spelunkach; ociera się też o świat wyższych sfer i jego mroczne tajemnice. Dzięki własnym niekonwencjonalnym metodom pracy trafia na ślad przestępcy, wybiera się więc do Lwowa, gdzie będzie współpracować z lwowskim komisarzem polskiej policji. Czy obu komisarzom, „miłośnikom starożytności i kobiecego ciała”, uda się złapać potwora, zabijającego dziewice niczym mityczny Minotaur? Poznajemy przedwojenny Lwów, barwny świat wielu kultur i języków, którego peryferia i ciemne ulice bywają groźne i niebezpieczne. Rozwiązanie zagadki, jak zwykle u Krajewskiego, jest niebanalne i zaskakujące


Marek Krajewski (ur. 1966) – najbardziej dziś znany polski autor kryminałów. Z wykształcenia filolog klasyczny. W 1999 roku debiutował Śmiercią w Breslau, pierwszą z serii powieści z Eberhardem Mockiem, których akcja rozgrywa się w dawnym Wrocławiu. Kolejne tomy bestsellerowego cyklu to Koniec świata w Breslau (2003), Widma w mieście Breslau (2005), Festung Breslau (2006) oraz Dżuma w Breslau (2007). Razem z Mariuszem Czubajem opublikował dwa kryminały z cyklu, którego bohaterem jest nadkomisarz Jarosław Pater, pracujący w trójmiejskiej policji: Aleję samobójców (2008) oraz Róże cmentarne (2009).

Marek Krajewski otrzymał Paszport „Polityki” za rok 2005, Nagrodę Księgarzy „Witryna” za najlepszą książkę roku 2005 oraz honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru 2007. Jego powieści są tłumaczone na osiemnaście języków, w tym angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski, czeski, duński, grecki i hebrajski.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Głowa Minotaura" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.