GEORGE LUCAS. GWIEZDNE WOJNY I RESZTA ŻYCIA (Okładka twarda)

GEORGE LUCAS. GWIEZDNE WOJNY I RESZTA ŻYCIA

GEORGE LUCAS. GWIEZDNE WOJNY I RESZTA ŻYCIA (Okładka twarda)

Oferta specjalna -38%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • to biografia najbardziej wpływowej postaci w historii kina
  • chcesz poznać bliżej twórcę Luke'a Skywalkera, Hana Solo i Indiany Jonesa
  • jesteś fanem George'a Lucasa i jego legendarnej sagi
Kup na prezent

Biografia George’a Lucasa - jednego z najważniejszych filmowców
w historii kinematografii, wizjonera, twórcy Gwiezdnych Wojen!

 

 

Miał stanąć za sklepową ladą, ale wolał stanąć za kamerą, by na zawsze odmienić kino i naszą wyobraźnię...

 

W 1977 roku Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja weszły na ekrany zaledwie trzydziestu dwóch amerykańskich kin, jako niezależny film science-fiction. Czterdzieści lat później The Telegraph ocenił, że marka Star Wars jest warta więcej niż Harry Potter i James Bond razem wzięci. A pomyśleć, że niewiele brakowało, by zamiast za gwiezdną sagę, Lucas wziął się za kręcenie Czasu Apokalipsy.

 

 

Brian Jay Jones znalazł klucz do portretowania swojego bohatera w sposób ciekawy zarówno dla fanów, jak i tych, którzy lubią czytać dobre biografie.

 

Lucas Jonesa to postać totalna - idol, ikona, przyjaciel Francisa Forda Coppoli i Stevena Spielberga - uchwycony w chwilach powszednich i zwyczajnych; chuderlawy chłopak z odstającymi uszami, mający trudności z pisaniem i ortografią, który odważył się podążyć za swoją pasją. Towarzyszymy mu w tej drodze ze stutysięcznego kalifornijskiego miasta na tunezyjską pustynię, gdzie zmagając się z ograniczonym budżetem i szwankującymi prototypami robotów, kręci sceny, które fani sagi zapamiętają jako krajobrazy planety Tatooine. Wraz z nim docieramy aż na szczyty box office'ów i na pierwsze strony gazet.

 

 

George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia to biografia reżysera wypełniona anegdotami z planów filmowych, odsłaniająca arkana pracy w przemyśle filmowym, męki pisania scenariuszy, morderczych walk o budżet, ale przede wszystkim pierwsze tak otwarte zaproszenie za kulisy Gwiezdnych Wojen. Jak wyglądała praca z zaawansowaną techniką w latach 80.? Czym inspirował się Lucas, tworząc kultowe postaci: Luke'a Skywalkera, Hana Solo, mistrza Yody? Jakie kłopoty sprawiał niedopasowany kostium C3PO? To wszystko odkryje przed Tobą książka Briana Jay'a Jonesa. Prawdziwa gratka dla kinomaniaków

 

 

George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia to wyśmienita książka! Brianowi Jay Jonesowi udała się rzadka sztuka napisania takiej biografii, która będzie interesująca nie tylko dla najwierniejszych fanów, ale i dla pozostałych czytelników. Naszpikowana ciekawostkami, wsparta rzetelnym materiałem źródłowym, ubrana w lekką i wartką narrację, z łatwością wciąga w świat Lucasa!

 

/Debby Applegate, laureatka nagrody Pulitzera w 2007 roku/

 


 

O AUTORZE

 Brian Jay Jones

 

Urodził się 1 sierpnia 1967 r. Jest wiceprezesem Międzynarodowej Organizacji Biografów. Pracował jako analityk ustaw i doradca w amerykańskim senacie, ale w 2008 roku zdecydował się porzucić politykę dla pisarstwa: wtedy ukazała się jego nagradzana biografia Washington Irving.

 

W Polsce wydano jak dotąd jedną jego książkę: Jim Henson. Tata Muppetów. Mieszka z żoną i córką w Damascus w stanie Maryland.

 

Nerdzi wszystkich krajów łączcie się! Wreszcie mamy książkę opowiadającą historię herosa, który naprawdę zmienił nasze życie.

Brad Meltzer

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"GEORGE LUCAS. GWIEZDNE WOJNY I RESZTA ŻYCIA" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.