Gdy śmiertelnicy śpią (Okładka twarda)

Gdy śmiertelnicy śpią

Gdy śmiertelnicy śpią (Okładka twarda)

Oferta specjalna -23%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • jesteś fanem prozy Vonneguta
  • lubisz dobrą literaturę obyczajową
  • cenisz sarkazm i humor autora

Niepublikowany wcześniej zbiór opowiadań amerykańskiego mistrza ciętego języka i czarnego humoru.


Inteligentna i zjadliwa proza Kurta Vonneguta inspirowała kolejne pokolenia pisarzy, w tym Dave'a Eggersa, autora przedmowy do niniejszego tomu opowiadań. W tych, do tej pory nie publikowanych, literackich klejnotach unikalny styl Vonneguta przenika specyficzne amerykańskie krajobrazy, pełne fabryk, przyczep i przydrożnych barów, oraz bohaterów, których marzenia i lęki nieustannie zmagają się z okrutną, a czasem komicznie obojętną, rzeczywistością.

 

Oto opowieści o ludziach i maszynach, o sztuce i sztuczności, o tym, jak niespodziewana fortuna, sława lub miłość potrafią wywrócić zwykłe życie do góry nogami. Ambitny budowniczy dróg, dowódca armii buldożerów, spychaczy i asfalciarek w wolnym czasie zawiaduje miniaturowymi makietami pociągów, gdy niespodziewanie do świata fantazji wkracza kobieta jego życia.


Młoda stenotypistka-marzycielka odbiera telefon od zbiegłego przestępcy, który składa jej dziwną propozycję.


Zrzędliwy dziennikarzyna zostaje powołany do komisji oceniającej bożonarodzeniowe reklamy - pracy, w której poznaje byłego więźnia i jest świadkiem cudu.

 

 

Wdowa po hodowcy świń otrzymuje tajemnicze listy od mężczyzny z Schenectady, w których pisze o "niezdefiniowanym, słodkim bólu duszy". Jeszcze dziwniej robi się, gdy kobieta jedzie spotkać się z nim osobiście.

 

Ten zbiór opowiadań, to swoisty testament Vonneguta, świadectwo jego niezykłego zmysłu obserwacji i nieograniczonej wyobraźni.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Gdy śmiertelnicy śpią" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.