Gawędy Warszawskie (MP3)

Gawędy Warszawskie
Wspaniała podróż w czasie. Marek Kwiatkowski, varsavianista i historyk sztuki zabiera nas do Warszawy lat 30., która łączyła w sobie tradycyjne elementy z nowoczesnością.

To tutaj słychać było dorożki jeżdżące po kocich łbach, a za rogiem klaksony maszyn przyszłości – automobili, widać piękne zdobne stroje wśród tradycyjnie ubranych ludzi. Audiobook „Gawędy warszawskie” to historia architektury i sentymentalna opowieść o mieście, które profesor Kwiatkowski pamięta z dzieciństwa, a które stało się później jego pasją i elementem życia zawodowego. Autor ze szczegółami, ale bardzo przystępnym językiem potrafi opowiadać o kamieniczkach, ulicach, zakątkach, które przetrwały jedynie w pamięci ludzi i na starych pocztówkach. To Warszawa, która została niemal doszczętnie zburzona w czasie II wojny światowej, ale zanim to się stało, była wspaniałym miastem, które zachwycało zabudową i klimatem panującym w szerokich ulicach i małych, zielonych zakątkach.

Nagranie dla miłośników architektury i tych, którzy chcieliby wybrać się na spacer po przedwojennej Warszawie. Marek Kwiatkowski to wymarzony przewodnik.

Prof. dr hab. Marek Kwiatkowski (ur. 1930 r.) - Historyk sztuki i muzealnik, autor kilkuset publikacji, w tym piętnastu książek poświęconych sztuce Warszawy i Polski. Zorganizował wiele wystaw, ekspozycji muzealnych, opiekował się rezydencjami pałacowymi. Jego zasługą jest scalenie i urządzenie zespołu pałacowo-ogrodowego Łazienki Królewskie i Galerii Rzeźby Polskiej. Publicysta i popularyzator zabytków Warszawy. Obok wielu różnorodnych pasji, chętnie oddaje się malarstwu, malując najczęściej realistyczne pejzaże. Odrestaurował XVIII-wieczny zabytkowy dwór w Suchej, gdzie utworzył prywatne Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego. Uważa to za dopełnienie swego zaangażowania w ratowanie dóbr kultury narodowej.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Gawędy Warszawskie" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.