Gamedec #2: Sprzedawcy Lokomotyw (ebook) (do pobrania)

Gamedec #2: 
Sprzedawcy Lokomotyw (ebook)

Gamedec #2: Sprzedawcy Lokomotyw (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -10%
4.00 / 3 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • lubisz książki detektywistyczne
 • kręci Cię klimat Warszawy XXII wieku
 • czytałeś pierwszy tom "Gamedec: Granica Rzeczywistości"

Kup na prezent

Jest rok 2199. Zbliżają się dziesiąte urodziny Konona, zoeneckiego syna Pauline Eim, gamedekini i przyjaciółki Torkila Aymore’a. Świat dookoła przyspiesza. Producenci łóż i gamepilli prześcigają się w innowacjach. Teraz gracz może przebywać w sieci nawet siedem dni bez potrzeby rewitalizacji. Coraz więcej ludzi pracuje w wirtualiach, bawi się tam, a nawet żyje. Ani Torkil, ani nikt z jego przyjaciół nie przewiduje, że ich codzienne życie niedługo ulegnie dramatycznym zmianom.

"Sprzedawcy lokomotyw" to powieść Marcina Przybyłka, w której autor maluje już nie tylko panoramę cyberprzestrzeni, ale także niezwykle złożonego i drapieżnego realium końca XXII wieku. Ekosystem jest niebezpieczny, dlatego ludzie chronią się w miastach – klatkach. Światem rządzi pieniądz, więc obywatele są atakowani reklamami na każdym kroku. Wizje Marcina Przybłka stają się coraz bardziej niepokojące.

Kupując ten produkt otrzymasz:

 • wersję bez zabezpieczeń DRM

 • wersję, która zadziała na Twoim Kindlu

 • pewność, że wspierasz twórców, ponieważ dostaną kasę bezpośrednio od nas

 • 20 października 2015 Wino369,

  Doskonała kontynuacja

  W porównaniu do pierwszego tomu nie stanowi już zbioru opowiadań, lecz jedną spójną całość. Miłym zaskoczeniem są przerywniki w postaci reklam (tak, w... czytaj >
  W porównaniu do pierwszego tomu nie stanowi już zbioru opowiadań, lecz jedną spójną całość. Miłym zaskoczeniem są przerywniki w postaci reklam (tak, wiem co napisałem ;) ) przez co jest się jeszcze bliżej akcji. Po przeczytaniu całej książki nie znalazłem ani jednej rzeczy do której bym się przyczepił, więc jak najbardziej polecam.
  20 maja 2013 Itachin,

  Świetna książka - mnóstwo błędów

  Gamedec to świetna seria książek. Ten tom nie odstaje zbytnio jakością od poprzedniego. Mimo, że parę aspektów mniej do mnie przemówiło niż w pierwszy... czytaj >
  Gamedec to świetna seria książek. Ten tom nie odstaje zbytnio jakością od poprzedniego. Mimo, że parę aspektów mniej do mnie przemówiło niż w pierwszym tomie, tak samą książkę cenię wysoko, dałbym jej 4.5 gdybym tylko mógł. Nieprzewidywalne zwroty akcji, świetnie zarysowane postacie (zwłaszcza postać głównego bohatera), omówienie problemów, z jakimi mógłby się zmagać świat polegający tylko i wyłącznie na globalnej sieci - to wszystko i wiele więcej sprawia, że od książki nie można się oderwać. Niestety ocenę zaniżam do 3 ze względu na masę błędów (przede wszystkim literówek), które psuły immersję (czytałem wersję MOBI na czytniku Kindle, ale po pobieżnym sprawdzeniu widzę, że błędy istnieją także w wersji PDF). Z chęcią podniosę ocenę jeśli błędy te zostaną dla przyszłych czytelników poprawione.
  29 marca 2013 Gregnar,

  Światowy poziom.

  "Sprzedawcy lokomotyw" w odróżnieniu od pierwszego tomu to pełnoprawna powieści i trzeba przyznać, że wyszło to Torkilowi na zdrowie... tak jakby. Ksi... czytaj >
  "Sprzedawcy lokomotyw" w odróżnieniu od pierwszego tomu to pełnoprawna powieści i trzeba przyznać, że wyszło to Torkilowi na zdrowie... tak jakby. Książka kontynuuje wątki zaczęte w "Graniczy rzeczywistości" i co najważniejsze wzbogaca świat Gamedeca. Oprócz przygód gierczanego detektywa regularnie pojawiają się wtrącenia w postaci wiadomości z różnych części globu stanowiących swego rodzaju uzupełniania fabuły, która jest dość zawiła i pełna zwrotów akcji. Książkę można przyrównać do dobrego hollywoodzkiego filmu sensacyjnego z naprawdę dobrą fabuła. Dlaczego zatem tylko 4 gwiazdki? Pod koniec autor chyba zdał sobie sprawę, że za bardzo się rozpisał i troszkę pośpiesznie zakończył książkę. W pewnym momencie sporo spraw rozwiązuje się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i książka traci wcześniej wypracowane tempo. Nawet jeśli ktoś pominął pierwszą pozycję warto sięgnąć po "Sprzedawców Lokomotyw", bo to naprawdę kawał dobrego sci-fi.

4.00

Na podstawie 3 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1