Gambit (MP3)

Gambit
Nagle oszalałe Sztuczne Inteligencje zniszczyły znany nam świat. Wędrujemy wśród gwiazd i w blasku supernowych toczymy wojny. Na ponurych planetach i ciemnych księżycach walczymy o artefakty sprzed Dnia.

Ale dziś spowiła nas mgła. Zimna, bezkształtna, kradnąca dźwięki kolory i dusze. Skrywa przyjaciół i wrogów, zabiera nadzieję, a w jej miejsce sączy strach. Ale my trwamy. Na rozkaz.

40. regiment Unii Europejskiej otrzymuje zadanie zabezpieczenia planety New Quebec. Już wkrótce okaże się, że wyszkolenie i honor nie ułatwiają wyborów, które wymagają ofiar i poświęcenia.

„«Gambit» Michała Cholewy to solidna fantastyka militarystyczna – przemyślana, dopracowana i nie bez przyczyny pobrzękująca aluzjami do klasyki gatunku – «Wiecznej wojny» Haldemana i filmowych «Obcych. Decydującego starcia»”.

Konrad Wągrowski, Esensja.pl
 • 7 lutego 2016 tokerip,

  O Cholewa!

  Dobry debiut Michała Cholewy i początek znakomitej serii. Moim zdaniem "Gambit", wraz z kolejnymi częściami, to jedna z najlepszych pozycji militarnej... czytaj >
  Dobry debiut Michała Cholewy i początek znakomitej serii. Moim zdaniem "Gambit", wraz z kolejnymi częściami, to jedna z najlepszych pozycji militarnej s-f napisanej przez Polaka. Gwiazdkę odjąłem ponieważ w tym tomie jeszcze coś jest nie tak z planetą na której toczy się akcja. Może to wina zbyt małej ilości opisów, a może autor zbyt długo trzyma tam czytelnika? W audiobooku to jednak tak bardzo nie przeszkadza. ...i ten optymizm, że już w XXIII wieku ludzkość będzie latać po całej galaktyce jest dla mnie niezrozumiały. No, ale to już czepianie się bardziej ogólnej konwencji.

4.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1