Galvestone (MP3)

Galvestone
Mocne, świetne, prawdziwe.

Roy Cady, główny bohater, dwumetrowy osiłek, którego specjalnością jest odzyskiwanie pieniędzy od niesolidnych dłużników z wykorzystaniem nie do końca zgodnych z literą prawa metod: zastraszania, groźby czy pobicia. Właśnie ten wielki Cady dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory i zostaje wystawiony przez swojego szefa – wszystko w jednym dniu. Cudem udaje mu się wymknąć z zasadzki, w której miał zostać zamordowany. Wraz z młodą kobietą, której przypadkiem uratował życie, podejmują desperacką próbę ucieczki. To nadzieja na nowe życie. Czy to możliwe,gdy się jest śmiertelnie chorym. Jednocześnie można zapewnić, że fabula ie jest pościgiem za Royem. Cady sam dokonuje przemiany, metaforycznej ucieczki od swojego życia. To ona zaprowadzi dziewczynę i Roya do najpodlejszych knajp i moteli, zamieszkiwanych przez przegranych życiowo ludzi.

„Galveston to świetny debiut pełen bolesnych prawd. Powieść, która popycha gatunek noir przodu”.

- Chuck Hogan Wybitny czarny kryminał scenarzysty i producenta jednego z najlepszych seriali ostatnich lat – Detektywa (True Detective) – z niezapomnianymi rolami Woody’ego Harrelsona i Matthew McConaugheya, minimalistyczna opowieść o honorze, zdradzie i miłości, kwitnącej w zakazanych miejscach.

„Od dekady nie czytałem lepszej powieści noir. Jest mroczna, brutalna, seksowna, smutna i napisana tak wspaniałym językiem, że podczas lektury czułem zwyczajną zazdrość”. - Dennis Lehane, autor powieści „Rzeka tajemnic”, „Wyspa skazańców”

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Galvestone" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.