Galeria potworów (MP3)

Galeria potworów
yta: Blanka Kutyłowska, Ksawery Jasieński

Przez blisko 4 lata, od 1988 do 1992 roku, Agnieszka Osiecka publikowała na łamach „Polityki” felietony, które ukazały się później jako książka.

Dziś „Galeria potworów” dostępna jest również jako audiobook w znakomitej interpretacji Blanki Kutyłowskiej i Ksawerego Jasieńskiego.

Na audiobook składają się prywatne zapiski Osieckiej o jej przyjaciołach i współpracownikach, o osobach, które pojawiały się w jej życiu na chwilę albo były w nim na stałe.

Mnóstwo tu refleksji dotyczących codzienności, fantastycznego poczucia humoru z elementami sarkazmu, dystansu Osieckiej do świata, a jednocześnie zachwytu tym światem. A wszystko spisane pięknym językiem poetki.

Sentymentalna, czasami poważna, innym razem smutna autobiograficzna opowieść o życiu, które przenikało się z twórczością. Ta publikacja to w pewnym sensie uzupełnienie wierszy, piosenek i opowiadań, poszczególne fragmenty „Galerii potworów” stanowią doskonałe tło dla dzieł Osieckiej, ale przede wszystkim dokument jej życia, spotkań, rozmów, jakie odbywała, myśli, jakie towarzyszyły jej podczas tych spotkań i gdy siadała, aby napisać kolejny tekst.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Galeria potworów" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.