FROM FEAR TO ETERNITY: BEST OF 1990-2010 (CD)

FROM FEAR TO ETERNITY: BEST OF 1990-2010
 • Dwupłytowy album obejmujący dwadzieścia lat twórczości zespołu jest kolejnym, po wydanym w roku 2010 studyjnym albumie "The Final Frontier", który okazał się ogromnym sukcesem i który znalazł się na pierwszych miejscach list przebojów w 28 krajach na całym świecie. Był to także najlepiej notowany album zespołu Iron Maiden na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych, gdzie zespół dopiero co otrzymał swoją pierwszą nagrodę Grammy w kategorii "najlepsze wykonanie metalowe" za utwór "El Dorado" z albumu "The Final Frontier", a który także znajduje się w najnowszej kolekcji.

  Fenomenalny sukces, jakim obecnie cieszy się Iron Maiden sprawił, że zespół nie tylko wspiął się na wyżyny dzięki wyjątkowemu sposobowi przemieszczania się podczas tras koncertowych - specjalnie przystosowanym Boeingiem 757, przez fanów zespołu określanym mianem "Ed Force One", na pokładzie którego podróżują członkowie zespołu, członkowie załogi oraz cały ich sprzęt, docierając do nowych miejsc na całym świecie, ale także to, że nieustannie poszerzające się grono fanów zespołu obecnie obejmuje także całkowicie nowe pokolenie miłośników muzyki metalowej.
  "From Fear To Eternity" to okazja dla tych właśnie nowych fanów zespołu na poznanie jego bogatej historii, delektując się najlepszymi utworami z ostatnich ośmiu albumów studyjnych, których kwintesencję stanowi nowa kolekcja, będąca jednocześnie kolejną, po wydanej w roku 2009, kompilacją dotychczasowej twórczości zespołu (ta wydana w roku 2009 nosiła tytuł "Somewhere Back In Time" i zawierała utwory z lat 1980-1990).

  Wśród wiecznie żywych utworów, które znajdują się na albumie, są utwory znajdujące się także na aktualnej liście w ramach trasy koncertowej "The Final Frontier World Tour". Utwory takie jak "Fear Of The Dark", "The Wicker Man", "Blood Brothers'" czy "Dance Of Death" znalazły się obok najnowszych klasyków - "El Dorado" i zniewalająco sugestywnego "When The Wild Wind Blows". Album to także single takie jak "Holy Smoke" i "Be Quick Or Be Dead", jak również bardziej progresywne i skłaniające do refleksji utwory albumowe takie jak "Afraid To Shoot Strangers" oraz "For The Greater Good Of God".
  Najnowsza kolekcja to także prezentacja rozwoju muzycznego odnoszącego największe sukcesy brytyjskiego zespołu grającego muzykę metalową - prezentacja tego, jak na przestrzeni lat zespół rozwijał swoje brzmienie, tworząc dłuższe i bardziej złożone utwory, zdobywając jednocześnie uznanie krytyków.
 • CD 1

  1. The Wicker Man
  2. Holy Smoke (1998 - Remaster)
  3. El Dorado
  4. Paschendale
  5. Different World
  6. Man On The Edge (Live)
  7. The Reincarnation Of Benjamin Breeg
  8. Blood Brothers
  9. Rainmaker
  10. Sign Of The Cross (Live '01)
  11. Brave New World
  12. Fear Of The Dark (Live '01)


  CD 2

  1. Be Quick Or Be Dead
  2. Tailgunner
  3. No More Lies
  4. Coming Home
  5. The Clansman (Live '01)
  6. For The Greater Good Of God
  7. These Colours Don't Run
  8. Bring Your Daughter...To The Slaughter
  9. Afraid To Shoot Strangers
  10. Dance Of Death
  11. When The Wild Wind Blows

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"FROM FEAR TO ETERNITY: BEST OF 1990-2010" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.