Franciszka Starowieyskiego opowieść o końcu świata, czyli reforma rolna (MP3)

Franciszka Starowieyskiego opowieść o końcu świata, czyli reforma rolna

Franciszka Starowieyskiego opowieść o końcu świata, czyli reforma rolna (MP3)

Oferta specjalna -10%

Kup na prezent
Polski artysta, którego prace wystawiane był w galeriach na całym świecie, grafik i malarz, kolekcjoner sztuki, ale przede wszystkim człowiek, który zachwycał umiejętnością opowiadania z dystansem i ironią. Franciszek Starowieyski, jak sam o sobie mówił, inteligentny snob, opowiedział Krystynie Uniechowskiej o swoim dzieciństwie, o latach II wojny światowej, które wraz z matką i rodzeństwem spędził w majątku swoich dziadków. Charakterystycznym dla siebie pięknym językiem artysta mówi o świecie, który odszedł bezpowrotnie: dworkach, arystokracji, zwyczajach, których bezwzględnie przestrzegano, nawet mimo toczącej się tuż obok wojny. Audiobook zachwyca ilością szczegółów i barwnych opisów codzienności.

Franciszek Starowieyski opowiada o tych sześciu latach tak, jakby wszystko działo się niedawno, ze szczegółami i niezwykle barwnie. Plastyczność jego opisów sprawia, że słuchacz może z łatwością wyobrazić sobie ludzi, miejsca, zdarzenia, jakie były udziałem rodziny Starowieyskich ponad 70 lat temu. To interesująca, osobista relacja artysty, ale również wierny zapis historii obyczajów, o których niemal nikt już nie pamięta.

Audiobook „Franciszka Starowieyskiego opowieść o końcu świata, czyli reforma rolna” w interpretacji Ksawerego Jasieńskiego.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Franciszka Starowieyskiego opowieść o końcu świata, czyli reforma rolna" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.