Big poppa (Płyta winylowa)

Big poppa

Big poppa (Płyta winylowa)

The Notorius Big

The Notorius Big

Winylowa edycja drugiego singla jednej z największych postaci w historii amerykańskiego hip-hopu, Christophera Wallace'a, który całemu światu znany jest jako The Notorious B.I.G. "Big Poppa" tytułem nawiązuje do wielu wariacji pseudonimu rapera.

Oryginalnie pochodząca z kultowej dziś płyty "Ready To Die" kompozycja ukazała się tuż przed końcem 1994 roku, 30 grudnia. Notorious B.I.G. Wykorzystał w piosence sample z utworu The Isley Brothers "Between The Sheets" oraz utworu "Dolly My Baby" Jamajczyka Super Cata. Jednym z producentów singla była inna legenda hip-hopu Sean "Puff Daddy" Combs. Na stronie B małej płytki znalazły się także utwory "Warning" i "Who Shot Ya?".

Singel "Big Poppa" pokrył się w USA platyną i zdobył szczyt hiphopowego notowania "Billboardu". Na "Billboard Top 100" dotarł do szóstej pozycji.

Notorious B.I.G. został zastrzelony w marcu 1997 roku w Los Angeles, w czasie kulminacji wojny gangów ze Wschodniego i Zachodniego Wybrzeża USA. Nieco ponad dwa tygodnie później ukazała się druga płyta rapera "Life After Death", która sprzedała się w Ameryce w ponad 10 mln egzemplarzy.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Big poppa" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.