Festung Breslau (nieaktywny) (MP3)

Festung Breslau (nieaktywny)
Ostatnie dni II wojny światowej. Oblężony przez Armię Czerwoną Wrocław, zamieniony przez Niemców w twierdzę. Zniszczone, martwe miasto. Sześćdziesięciodwuletni, zawieszony w obowiązkach Eberhard Mock prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zabójstwa młodej dziewczyny, siostrzenicy znanej antyfaszystki. Osamotniony i szykanowany przez byłych przełożonych, waha się między pragnieniem odszukania mordercy a chęcią wywiezienia żony z bombardowanego miasta. Festung Breslau to przede wszystkim opowieść o upadku: końcu III Rzeszy, wojennym zdziczeniu, rozprzężeniu obyczajów, wreszcie o starzejącym się Mocku. To taniec śmierci w ginącym Breslau. AUTOR
Marek Krajewski - Najbardziej dziś znany polski autor kryminałów. Z wykształcenia filolog klasyczny. Twórca cyklu kryminalnego z Eberhardem Mockiem, na który składają się powieści Śmierć w Breslau (1999), Koniec świata w Breslau (2003), Festung Breslau (2005), Festung Breslau (2006), Dżuma w Breslau (2007) i Głowa Minotaura (2009). Marek Krajewski jest laureatem wielu nagród, m.in. Paszportu „Polityki” za rok 2005 oraz honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru 2007 za wprowadzenie do literatury postaci Eberharda Mocka. Jego książki są tłumaczone na osiemnaście języków, w tym angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski i hebrajski.


LEKTOR
Robert Więckiewicz - Ukończył wrocławską PWST. Za rolę "Czasu" w spektaklu dyplomowym "Zimowa opowieść" dostał nagrodę na XI Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Zadebiutował na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu w "Naszym mieście" Thorntona Wildera w reż. Jana Błeszyńskiego. W 1996 roku otrzymał "Różę", nagrodę krytyków poznańskich przyznawaną najlepszym aktorom. Na ekranie zadebiutował w filmie „Samowolka” (1993). Pozostałe tytuły: 1994 – Psy 2. Ostatnia krew, 1996 – Poznań ’56, 1998 – Amok, 1999 – Ogniem i mieczem (także serial tv), 2000 – Pół serio, Sezon na leszcza, Noc świętego Mikołaja (tv), 2001 – M jak miłość (serial tv), Myszka Walewska (serial tv), Na dobre i na złe (serial tv), Pieniądze to nie wszystko, 2002 – Sfora – bez litości (także serial tv), Samo życie (serial tv), Superprodukcja, 2003 – Ciało, Fala zbrodni (serial).

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Festung Breslau (nieaktywny)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.