Feluś i Gucio idą do przedszkola (Okładka twarda)

Feluś i Gucio idą do przedszkola

Feluś i Gucio idą do przedszkola (Okładka twarda)

Oferta specjalna -36%
Kup na prezent
Nowe sytuacje zawsze są trudne i Katarzyna Kozłowska, autorka książeczki dla dzieci zatytułowanej „Feluś i Gucio idą do przedszkola”, zdaje sobie z tego faktu sprawę. Nieważne, czy mowa o pierwszym dniu w szkole, pracy, czy nawet przeprowadzce – pierwszy dzień w nowym środowisku i wśród nowych osób zawsze jest stresujący, zarówno dla tych małych, jak i dużych.


Co jeżeli nie będę czegoś wiedział i będą się ze mnie śmiali? Co jeżeli nie znajdę tam nowych przyjaciół? Poprzez swoją książkę autorka zdaje się zapewniać dzieci, że wszystko będzie w porządku, oraz radzi rodzicom, jak rozmawiać z dzieckiem, by przywitało nadchodzące zmiany jako coś pozytywnego.

Feluś to trzyletni chłopiec, który zaraz ma zacząć pierwszy dzień w przedszkolu. Razem z rodzicami wybiera wszystko, co będzie mu tego dnia potrzebne. Kupują plecak, kompletują wyprawkę i starają się jak najlepiej przygotować chłopca na wyprawę w nieznane. Oczywiście Feluś nie może zapomnieć, by zabrać do przedszkola swojego najlepszego przyjaciela, którym jest pluszowy miś o imieniu Gucio. Razem wyruszają w niesamowitą i nieco przerażającą podróż, jaką niewątpliwie jest pierwsza wyprawa do szkoły.

Ta niesamowita pozycja, choć skierowana bezpośrednio dla najmłodszych dzieci, bez wątpienia będzie stanowiła portal nostalgii, do którego z wielką przyjemnością wejdą również dorośli. „Feluś i Gucio idą do przedszkola” to książeczka doskonale nadająca się do czytania z naszymi milusińskimi. Jej lektura to też najlepszy czas na kontrolowane powierzanie naszym pociechom nieco więcej samodzielności w kwestiach takich jak na przykład przyszłe samodzielne pakowanie plecaczka oraz dbanie o to, by wszystko, co może być potrzebne tego dnia, faktycznie w tym plecaczku wylądowało (oczywiście przy równoczesnym spoglądaniu rodzicielskim okiem i sprawdzaniu, jak mu idzie). I na koniec: książeczka stanowi pewne przygotowanie na to, co najtrudniejsze, czyli całodzienne rozstanie z rodzicami, którego znaczna większość dzieciaczków nie potrafi sobie nawet wyobrazić.

„Feluś i Gucio idą do przedszkola”, to przede wszystkim doskonale wydana książeczka w twardej oprawie i z pięknymi ilustracjami, które zarówno wy, jak i wasze dzieci pokochacie równie mocno. Jeżeli chcesz przekonać swoje dziecko, że przedszkole to nic strasznego, tylko miejsce, w którym pozna nowych przyjaciół i będzie się doskonale bawiło od rana do wieczora, to nikt nie przekona go lepiej niż Feluś i Gucio.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Feluś i Gucio idą do przedszkola" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.