Fartowny pech (Okładka miękka)

Fartowny pech

Fartowny pech (Okładka miękka)

Oferta specjalna -38%
4.00 / 1 głosów
Posterunkowy Nadziany ma pecha. Po serii niefortunnych zdarzeń postanawia dobrowolnie przenieść się na niewielką placówkę, gdzie nikt go nie zna i może wszystko zacząć od nowa. Na miejscu spotyka kolegę ze szkoły policyjnej, Dzianego, który po wlepieniu mandatu żonie komendanta i pobiciu przez dwunastoletnią dziewczynkę dochodzi do wniosku, że praca w policji nie jest dla niego i zostaje prywatnym detektywem. Pomaga mu brat, Gianni, który właśnie wrócił do Polski i jest specjalistą od trudnych przypadków, a jego klientela jest dość specyficzna. Gianni pracuje bowiem dla bossów przestępczego półświatka. Pierwszym klientem Dzianego zostaje jeden z nich, niejaki Padlina, który dla odmiany zamiast płatnego zabójcy potrzebuje prywatnego detektywa, bo najpierw musi się dowiedzieć, kogo ma zabić.Nic jednak nie toczy się tak jak powinno. Dziany zostaje postrzelony przez Nadzianego w stopę, oczywiście przypadkiem; Gianni, mimo postanowienia że będzie uczciwym człowiekiem, musi przyjąć kolejne zlecenie, a Padlina wywołuje wojnę gangów, przekonany, że konkurencja zaatakowała jego człowieka. Olga Rudnicka (ur. 1988) – absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Autorka powieści kryminalnych „Martwe jezioro”, „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13”, „Zacisze 13. Powrót”, „Lilith”, „Natalii 5”, „Cichy wielbiciel” i „Drugi przekręt Natalii”. Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w PKPS w Śremie. Kocha jazdę konną, namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga. Joe Hilla i Harlana Cobena.
 • 19 kwietnia 2015 AGNIECHA,

  Fartowny pech

  Fartowny pech” to komedia kryminalna o nieszablonowej fabule. Okraszona dobrym humorem i postaciami z charakterem. Autorka bardzo szybko wciąga czytel... czytaj >
  Fartowny pech” to komedia kryminalna o nieszablonowej fabule. Okraszona dobrym humorem i postaciami z charakterem. Autorka bardzo szybko wciąga czytelnika w swoją grę, rozbudza jego ciekawość i dba by nie zabrakło mu atrakcji i wrażeń na każdym etapie lektury. I choć sama historia nie jest skomplikowana i łatwo domyślić się przebiegu zdarzeń, to obcowanie z bohaterami i śledzenie ich perypetii dostarcza mnóstwo przyjemności i różnorodnych emocji. Książka była dla mnie miłym zaskoczeniem. Powieść ukazująca świat polskich gangsterów w krzywym zwierciadle okazała się intrygującą i fascynującą opowieścią gwarantującą oderwanie od rzeczywistości. „Fartowny pech” to lekka, a przede wszystkim zabawna lektura, przy której nie sposób się nudzić. Idealna na wakacyjny relaks lub odpoczynek po ciężkim dniu. Polecam.

4.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1