Fałszywy prorok (Okładka miękka)

Fałszywy prorok

Fałszywy prorok (Okładka miękka)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • uwielbiasz mroczne historie
  • chcesz sięgnąć po najlepsze pozycje dostępne na rynku
  • śledztwa za pomocą lupy i rozumu, nie techniki i komputerów, mają swój niezastąpiony urok

Kup na prezent
Doskonała wielowątkowa powieść, wymykająca się wszelkim szablonom.
Bohaterowie znani z Doktora Jeremiasa powracają w nowej odsłonie.

Luty 1914 roku. Europa stoi u progu wielkiej wojny. Formalnie trwa pokój, lecz strony przyszłego konfliktu prowadzą tajną akcję wywiadowczą. W pozostającym pod niemieckim zaborem Poznaniu zjawia się rosyjski szpieg – Albert Fiszkowicz. Poszukuje strategicznych informacji na temat otaczającej miasto potężnej twierdzy, której zdobycie otworzy carskiej armii drogę do Berlina.

Gra toczy się również o przychylność Polaków, którzy angażują się w nierówną walkę z pruskim zaborcą. Wydaje się, że podsycanie polsko-niemieckiego antagonizmu dla dobra rosyjskich interesów z góry skazane jest na niepowodzenie. Przecież Polacy nie uwierzą, że dżumę można wyleczyć cholerą... Fiszkowicz ma jednak na to sposób – wszak sam jest Polakiem, umiejętnie ukrywającym swoje ciemne sekrety.

W tym samym czasie doktor psychiatrii Sigmund Jeremias dowiaduje się o zagadkowym samobójstwie przyjaciela – lekarza wojskowego Steinberga. Oficjalną wersję wydarzeń przyjmuje z niedowierzaniem. Rozpoczęte przez Jeremiasa śledztwo powoli ujawnia międzynarodową aferę szpiegowską.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Fałszywy prorok" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.