Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna (Okładka twarda)

Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna

Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna (Okładka twarda)

Oferta specjalna -33%
Kup na prezent
Monika Sznajderman wraz z mężem - pisarzem Andrzejem Stasiukiem, prowadzi jedno z najlepszych wydawnictw w Polsce. Mowa tutaj o wydawnictwie Czarne, które znane jest z promowania reportaży literackich. Do kolekcji wydawnictwa dołączył właśnie nowy tytuł.

"Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna" jest jednak książką nieco inną, bowiem napisaną przez samą Monikę Sznajderman. Autorka po wielu latach milczenia postanowiła opowiedzieć o swoich korzeniach. Przez pryzmat rodzinnej historii, Sznajderman opowiada tak naprawdę splątane losy Polaków. Autorka z wielką czułością i delikatnością opisuje to, o czym wcześniej nigdy nie chciała mówić. Szczegółowo odtwarza losy żydowskich przodków - pieczołowicie sprawdza rozmaite zapiski hipoteczne, archiwa, przedwojenną prasę i książki telefoniczne, a także sięga po stare fotografie. Dzięki temu udało jej się poprowadzić spójną opowieść, która niesie się między Miedzeszynem, warszawskim gettem, Złoczowem, Radomiem, Oświęcimiem i Australią.

Autorka nie zapomina także o opisaniu historii rodziny polsko-habsburskiej. Ojciec rodu wygrał niegdyś karetę i spory majątek, a będąc sławnym architektem dyrektorował koncernowi w carskiej Rosji. Tego typu anegdot w książce Sznajderman jest sporo. Dzieje rodziny od strony matki ciągną się od Warszawy, przez Moskwę, Wołyń i Lubelszczyznę. Jak stwierdza prof. Barbara Engelking "Monika Sznajderman odtwarza oba (...) światy z miłością i pietyzmem, uświadamiając nam zarówno ulotność istnienia, jak i złożoność polskich tożsamości oraz wartość i znaczenie pamięci."

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.