Fado (MP3)

Fado
Wspomnienia z rozlicznych podróży po krajach, które nie są powszechnie wybieranym kierunkiem wycieczek, wypraw autostradami i żółtymi polnymi drogami. Wspomnienia w niepowtarzalnym stylu, do którego Andrzej Stasiuk zdążył nas już przyzwyczaić, który czytelnicy i słuchacze polubili, a krytycy i jury Nagrody Literackiej NIKE wyróżnili, przyznając mu statuetkę za „Jadąc do Babadag”.

Audiobook „Fado” utrzymany jest w podobnym tonie – wyprawy w nieznane i niezbadane rejony, o których wiadomo na pewno tylko tyle, że znajdują się poza nawiasem Europy, nie należą do tego prężnie działającego świata znanego z mediów i przewodników turystycznych. To również audiobook, w którym autor wraca do swojego dzieciństwa, opowiada o wsiach na Podlasiu, przodkach i pamięci o nich.

„Fado” łączy w sobie opowieść o bezdrożach Europy, które zawsze sprowadzają autora do rodzinnego domu. Dzięki temu słuchacze poznają nie tylko tereny i ludzi, o których być może nigdy by nie usłyszeli, ale również wagę osobistego dziedzictwa w procesie poznawania, odkrywania i postrzegania świata.

Za tę właśnie książkę w 2007 r. Andrzej Stasiuk otrzymał Bursztynowego Motyla - nagrodę im. Arkadego Fiedlera. Andrzej Stasiuk urodzony w 1960 r. polski pisarz, poeta. Rozgłos zdobył tomem opowiadań „Mury Hebronu” ukazujący więzienny świat, w jakim miał okazję przebywać , nie jako dokumentalista, ale jako więzień. Laureat Nagrody Nike w 2005 roku za „Jadąc do babadag”. W 2007 otrzymał nagrodę im. Arkadego Fiedlera Bursztynowy Motyl za „Fado”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Fado" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.