FACE VALUE (DELUXE EDITION) (CD)

FACE VALUE (DELUXE EDITION)

FACE VALUE (DELUXE EDITION) (CD)

PHIL COLLINS

PHIL COLLINS

Phil Collins zapowiedział, że do czynnej działalności muzycznej już nie wróci, ale niedawno podpisał kontrakt z wytwórnią Warner na przygotowanie reedycji ośmiu płyt solowych. Jedną z nich jest album „Face Value”. Solowa kariera artysty, który sprzedał na całym świecie ponad 100 mln płyt (solo i z grupą Genesis), zaczęła się na początku lat 80. W lutym 1981 roku ukazał się debiutancki materiał Phila Collinsa, zatytułowany właśnie "Face Value". Zdobył szczyt zestawienia w Wielkiej Brytanii i przyniósł megahit "In The Air Tonight". Płyta aż pięć razy pokryła się platyną w ojczyźnie muzyka oraz w Stanach Zjednoczonych. W nagraniach wspomógł Collinsa sam Eric Clapton.
Część z nich nigdy wcześniej nie była publikowana.

Phil, w ramach serii reedycji solowych płyt, nazwanej fragmentem tekstu z megahitu "Against All Odds" – "Take A Look At Me Now", pomógł przygotować wznowienie "Face Value", udostępniając z prywatnego archiwum kompozycje w wersjach demo i live, także strony B singli, które wypełniły drugi, bonusowy dysk. Część z nich nigdy wcześniej nie była publikowana. "Zawsze byłem dumny z moich piosenek w wersjach demo i zamieszczałem je jako strony B singli, z paroma wyjątkami. Unikałem ich na składankach. Przygotowując reedycje, skupiłem się bardziej na tym, jak pięknie piosenki te ewoluowały podczas wykonywania na żywo, niż na tym, jak powstawały" – wyjaśnia artysta.

Płyta została zremasterowana przez nominowanego do Grammy inżyniera dźwięku Nicka Davisa, który wykonał fantastyczną pracę przy boxie Genesis "1970-1975". Album jest dostępny jako 2CD w digipaku, w formie plików cyfrowych oraz na 180-gramowym vinylu.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"FACE VALUE (DELUXE EDITION)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.