Europa Universalis: Rome Gold (PC) DIGITAL

Europa Universalis: Rome Gold (PC) DIGITAL
 • PC
 • angielska
 • klucz produktu
 • Produkt dostępny wyłącznie na terytorium Polski
 • Paradox Interactive
 • Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), Windows 2000/XP

Pakiet zawierający grę Europa Universalis: Rome i dodatek Europa Universalis: Vae Victis - Expansion

 

Europa Universalis: Rome to kolejna część znanej strategicznej serii tworzonej przez firmę Paradox Interactive już od 2001 roku. Tym razem autorzy proponują nam podróż do starożytności, w lata 280 p.n.e – 27 p.n.e., czyli od czasów Pierwszej Wojny Punickiej aż do początku świetności Imperium Rzymskiego. Charakter i przebieg rozgrywki praktycznie nie zmieniły się względem poprzednich części, tzn. kierujemy wybraną przez siebie frakcją, dbając o kulturę, religię, skarb państwa, jego siły zbrojne, rozwój naukowy czy kontakty dyplomatyczne. Zmieniły się tylko realia.

 

W czasie rozgrywki widzimy trójwymiarową mapę świata podzieloną na setki prowincji, z których składają się państwa i imperia. Zadbano też o umieszczenie na niej szczegółowej topografii terenu, która wpływa nie tylko na szybkość poruszania się armii, ale też np. na handel. Do naszej dyspozycji oddano ponad 50 grywalnych nacji przynależących do dziesięciu ówczesnych kultur, na czele z celtycką, grecką, egipską i rzymską. Tradycyjnie każda z nich została wiernie odtworzona przez twórców, podobnie jak wszelakie zależności decydujące o losach ówczesnego świata.

 

W starożytności kluczowe dla państw role odgrywały sławne postacie, nie inaczej jest więc w Europa Universalis: Rome. Rozgrywka w bardzo dużym stopniu koncentruje się na pojedynczych osobach. Im bardziej je rozwijamy, tym lepiej radzą sobie z powierzonymi im zadaniami (dyplomacja, armia itd.), a tym samym silniejsze jest nasze imperium.

 

Europa Universalis: Rome poza trybem jednoosobowym oferuje też możliwość zabawy wieloosobowej aż 32 graczom równocześnie.

 


 

Vae Victis to pierwszy dodatek do świetnej strategii Europa Universalis: Rzym, wydanej w kwietniu 2008 roku. To uzupełnienie wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Twórcą i wydawcą dodatku jest firma Paradox.

 

Podstawowa wersja gry, jak sam tytuł wskazuje, opowiada o czasach związanych z Imperium Rzymskim (lata 280 p.n.e. – 27 p.n.e.). Naszym zadaniem jest więc poprowadzenie jednej z kilku dostępnych nacji i dbanie o właściwy rozwój – zarówno w sensie kulturalnym, infrastrukturalnym, wyznaniowym, dyplomatycznym jak i militarnym.

 

Dodatek Vae Victis wprowadza wiele zupełnie nowych rozwiązań, jednocześnie rozwijając część znanych już mechanizmów i pomysłów. Położono jeszcze większy nacisk na sławne postacie, które mają kluczowe znaczenie dla wielu naszych działań – każda z nich ma własną osobowość oraz przynależność partyjną. Gra wprowadza bowiem nowy aspekt polityki wewnętrznej - instytucję Senatu, który legitymizować będzie nasze państwowe działania, umożliwiając jednocześnie wprowadzanie przydatnych praw. Będziemy musieli więc zabiegać o jego przychylność oraz czasem wypełniać zlecone przez senatorów misje. Kolejną nowością są monarchie i plemiona, które otrzymały własne dwory, pełne zdradliwych pochlebców i nie zawsze uczciwych pretendentów do tronu.

 

Bardziej techniczne zmiany, jakie wprowadza ten dodatek, dotyczą poprawionej sztucznej inteligencji naszych oddziałów militarnych oraz zreorganizowanego interfejsu, który będzie jeszcze bardziej przejrzysty, równocześnie zawierając prosty dostęp do informacji. Wystrój gry nie został zmieniony – ponownie akcja toczy się na trójwymiarowej mapie prowincji wykonanej w bardzo staranny stylistycznie sposób.

 • PC
 • angielska
 • klucz produktu
 • Produkt dostępny wyłącznie na terytorium Polski
 • Paradox Interactive
 • Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), Windows 2000/XP

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Europa Universalis: Rome Gold (PC) DIGITAL" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.