Europa Universalis IV: El Dorado Collection (PC / Mac cyfrowe)

Europa Universalis IV: El Dorado Collection

Europa Universalis IV: El Dorado Collection (PC / Mac cyfrowe)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • zmodyfikujesz swój start dzięki funkcji Projektowania Państw
 • złożysz ofiarę okrutnym, azteckim bogom
 • podpiszesz swój własny traktat z Tordesillas
 • wzbogacisz rozgrywkę o nowe modele i muzykę
 • Steam

DODATEK (DLC)

Europa Universalis IV: El Dorado Collection do działania wymaga podstawowej wersji gry - Europa Universalis IV.


Zobacz wszystkie
produkty  z  serii

Europa Universalis IV: El Dorado Collection zawiera następujące elementy:
 • dodatek Europa Universalis IV: El Dorado
 • pakiet Europa Universalis IV: El Dorado Content Pack zawierający:
  • dodatek Europa Universalis IV: South American Unit Pack
  • dodatek Europa Universalis IV: Mesoamerican Unit Pack
  • dodatek Europa Universalis IV: Songs of Exploration

Europa Universalis IV: El Dorado - opis

Europa Universalis IV: El Dorado, piąte rozszerzenie do Europa Universalis IV, koncentruje się na epoce europejskich odkryć geograficznych i związanych z nią wyzwaniach, podbojach oraz eksploracji. Centralnym elementem tego rozszerzenia jest nowa funkcja Projektowania Państw (Nation Designer), która pozwala na początku rozgrywki zmodyfikować właściwości kraju, którym chcemy pokierować. Dzięki temu gracze dostają kolejny powód, żeby wracać do gry celem rozegrania nowych kampanii.

Rozszerzenie skupia się na obszarze Ameryki Środkowej i Południowej. Do gry dodano nowe religie, a wyzwania związane z eksploracją nowych terenów postawią Cię przed trudnymi decyzjami godnymi króla bądź zdobywcy. Kierując Aztekami roztocz swoją władzę nad meksykańskimi ziemiami. Upewnij się jednak, że będziesz miał wystarczająco dużo wasali, aby mieć kogo poświęcić krwiożerczym, azteckim bogom. Jako Europejczyk, przemierzaj dżunglę amazońską w poszukiwaniu zaginionych miast i magicznych fontann.

Niezależnie od tego, którą drogą podążysz, El Dorado jest z pewnością złotym dodatkiem do Europa Universalis IV.

Główne cechy:
 • Nowe opcje startowe - Projektowanie Państw (Nation Designer) zapewni Ci nowe możliwości startowe - będziesz mógł zmodyfikować m.in. idee narodowe (national ideas) czy dostosować umiejętności monarchów.
 • Nowe religie - poznaj nowe religie - Nahuatl (Aztekowie), Inti (Inkowie) czy Majów - z ich krwawymi ofiarami czy kultem słońca.
 • El Dorado - wyślij konkwistadorów na poszukiwania Siedmiu Złotych Miast lub odkrywcę na misje dookoła świata.
 • Floty skarbów - Twoje obciążone złotem floty mogą transportować skarby z powrotem do Europy, ale uważaj! Na ich bogactwa czyhają okręty korsarzy. Używaj swoich flot handlowych, aby na nich polować.
 • Papieski podział - utrzymuj dobre relacje z Papieżem, aby zagarnąć swój kawałek świata w traktacie z Tordesillas.

Europa Universalis IV: El Dorado Content Pack - opis

South American Unit Pack zawiera 12 nowych modeli jednostek dla tubylczych państw Ameryki Południowej, w szczególności w regionie Andów - m.in. dla Inków, Mapuche czy Tupinambá.

Mesoamerican Unit Pack zawiera 12 nowych modeli jednostek dla tubylczych państw Mezoameryki - m.in. dla Azteków, Majów czy Misteków.

Songs of Exploration zawiera 5 nowych utworów zainspirowanych epoką europejskich odkryć geograficznych. Utwory grają w czasie pokoju, kiedy na odległych lądach zakładane są kolonie.


Europa Universalis IV - opis

"Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam." - kardynał Richelieu

Pokieruj jednym z państw przez epokę nowożytną, od XV do XVIII wieku. Stwórz i utrzymaj imperia obejmujące swym zasięgiem całe kontynenty.

Kiedy w 1444 roku rozegrała się bitwa pod Warną, poległ w niej polski król Władysław wraz z kwiatem rycerstwa centralnej Europy. Wielu zastanawiało się, czy starcie wyglądałoby inaczej, gdyby flota wenecka nie zawiodła. Jak wtedy potoczyłyby się losy świata?

Europa Universalis IV to gra strategiczna, która pozwoli Ci napisać alternatywną historię Europy i świata. Rzeczpospolita od Atlantyku po Pacyfik? Rozległe kolonie niemieckie w Ameryce Północnej? Chińskie armie w Europie? Nie będzie to łatwe, ale jeśli okażesz się sprawnym przywódcą, to możesz zmienić dzieje świata.

Możesz pokierować jednym z ponad 250 państw. Twoim zadaniem będzie zarówno doglądanie polityki, finansów, badań naukowych, jak i ekspansji terytorialnej. Jak w całym cyklu, będziesz świadkiem wielkich wydarzeń historycznych - czasem spróbujesz do nich sam doprowadzić, a innym razem im zapobiec. Będziesz też miał okazję spotkać znane osoby; w grze przewinie się cztery tysiące historycznych postaci.

Europa Universalis IV to także nowa grafika i wiele innowacji w rozgrywce. Znacznie rozbudowana została warstwa dyplomacji i handlu. Nowością jest również mechanizm, który najprościej opisać jako "charakter władcy". Jeżeli trafi nam się silny i wojowniczy król czeka nas wiele wojen. Gra umożliwia zarówno grę dla pojedynczego gracza jak i zabawę wieloosobową za pośrednictwem sieci. W zmaganiach multiplayer uczestniczyć mogą maksymalnie 32 osoby, zarówno w trybie kooperacji, jak i rywalizacji.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Europa Universalis IV: El Dorado Collection" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.