EUPHORIA MOURNING (Płyta winylowa)

EUPHORIA MOURNING

EUPHORIA MOURNING (Płyta winylowa)

CHRIS CORNELL

CHRIS CORNELL

 • Chric Cornell ponownie wydaje swój pierwszy solowy album, używając oryginalnego tytułu.

  Gdy Chris Cornel l- laureat Grammy, nominowany do Złotego Globu wokalista i tekściarz -wydawał swoją pierwszą solową płytę w 1999 r. po namowie ze strony wytwórni zmienił autorski tytuł Euphoria Mourning na Euphoria Morning. Teraz, po 16 latach Universal Music Group podjęło się naprawienia tego błędu i wydaje zremasterowany album Chrisa Cornella pod pierwotnym tytułem w wersjach CD, digital i na 180 gramowym winylu.

  „Pisownia tytułu płyty wróciła do pierwotnej wersji” komentuje Cornell „która początkowo została zmieniona, bo posłuchałem się kilku złych rad”.

  Euphoria Mourning to owoc współpracy z takimi artytami jak Alain Johannes i Natasha Shneider z zespołu Eleven, którzy pojawili się gościnnie na albumie oraz współtworzyli i współprodukowali pięć piosenek. Pierwszy singiel z płyty - „Can’t Change Me” został nominowany do nagrody GRAMMY w 2000 r.

  Cornell był pierwszym amerykańskim artystą, który napisał i nagrał czołową piosenkę do filmu o Jamesie Bondzie („You Know My Name” z Casino Royale). Oprócz tego napisał również piosenkę do nominowanego do Oscara „Zniewolonego. 12 Years a Slave”. Nominację do Złotego Globu przyniósł mu utwór „The Keeper” z filmu „Machine Gun Preacher” wyreżyserowanego przez Marca Forestera.

  W 2012 r. Chris wraz z żoną Vicky założyli Chris and Vicky Cornell Foundation, która organizuje projekty oraz programy charytatwne mające na celu zwrócenie uwagi i zmobilizowanie do pomocy dzieciom w trudnych sytuacjach.
 • 1. Can’t Change Me 2. Flutter Girl 3. Preaching The End Of The World 4. Follow My Way 5. When I’m Down 6. Mission 7. Wave Goodbye 8. Moonchild 9. Sweet Euphoria 10. Disappearing One 11. Pillow Of Your Bones 12. Steel Rain

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"EUPHORIA MOURNING" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.