Emiraty Francuskie (Okładka miękka)

Emiraty Francuskie

Emiraty Francuskie (Okładka miękka)

Oferta specjalna -23%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • interesujesz się obecną sytuacją Francji
  • chcesz poznać prawicowy punkt widzenia w kwestii jej współczesnej historii
  • lubisz tematykę polityczną

Kup na prezent

Książka Bogdana Dobosza, francuskiego korespondenta tygodnika "Najwyższy Czas" stara się nakreślić problemy, z którymi boryka się mocno liberalna Francja. Opowiada o dysonansach na tle kulturowym, społecznym i politycznym. Pozycja kontrowersyjna i bezkompromisowa.


"Obraz współczesnej Francji to słabość tradycyjnych instytucji, które tworzyły wcześniej kulturę i historię. Wycofywanie się Kościoła za sfery publicznej łączy je z kolei z osłabianiem instytucji rodziny jako podstawy naszej cywilizacji. Działania skierowane przeciw rodzinie to m. in. tak głośnia sprawa homo-małżeństw, demolujących tradycyjne związki i moralność. Szukanie odpowiedzialnych za taką sytuację naprowadza na różne tropy.

Decyzję o przygotowaniu publikacji przyspieszyły wydarzenia w Paryżu i zamachy ze strony islamskiego terroryzmu. Przy tej okazji, także w mediach polskich, wylało się morze idiotyzmów i rozmaitych głupstw. Mam nadzieję, że lektura książki pozwoli lepiej zrozumieć genezę tych wydarzeń i problemy, które to państwo zafundowało sobie niejako na własne życzenie." - fragment ze wstępu książki.

 

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Emiraty Francuskie" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.