Electronica 1: The Time Machine (CD)

Electronica 1: The Time Machine

Electronica 1: The Time Machine (CD)

Jean-Michel Jarre

Oferta specjalna -14%

Jean-Michel Jarre

 • Jean-Michel Jarre jest jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych postaci w muzyce elektronicznej, a jego nowa płyta zatytułowana: „Electronica Part 1: The Time Machine” to, według samego artysty, najambitniejszy projekt w karierze i opowiada jego osobistą historię o muzyce elektronicznej.

  „Chciałem opowiedzieć historię muzyki elektronicznej na podstawie własnych przeżyć i z mojego punktu widzenia – od momentu kiedy zaczynałem, aż po dziś dzień. Dlatego postanowiłem współpracować z całym wachlarzem artystów, którzy bezpośrednio lub pośrednio, w czasie kiedy przez ostatnie cztery dekady tworzyłem muzykę elektroniczną, byli związani z tym gatunkiem. Zaprosiłem ludzi, których podziwiam za ich szczególny wkład w ten gatunek muzyczny, którzy są dla mnie inspiracją, ale także takich, których brzmienie jest rozpoznawalne. Na początku nie miałem pojęcia, jak ten projekt będzie wyglądał, ale jestem zaszczycony faktem, że wszyscy których zaprosiłem do współpracy, przyjęli moje zaproszenie.” – mówi Jarre o projekcie.

  Album Electronica to dwuczęściowy projekt, w który zaangażowało się w sumie 30 artystów zaproszonych przez Jean-Michela Jarre’a., w tym m.in.: Moby, Boys Noize, Armin van Buuren, Massive Attack, Pete Townshend z The Who, Vince Clarke, były członek Depeche Mode i założyciel Erasure, ale także nowe, wschodzące gwiazdy: Gesaffelstein, M83, Tangerine Dream, Fuck Buttons, Laurie Anderson, Air czy Little Boots. Pokazuje to, jak zróżnicowany materiał znajdzie się na krążku. Tworząc i komponując materiał, Jarre postanowił osobiście poznać wszystkich zaproszonych do współpracy gości, odwiedzając ich w najróżniejszych częściach świata. Takie podejście, chociaż czasochłonne, daje pewność, że pomimo różnorodnych kolaboracji i szerokiego rozmachu, projekt ten jest spójnym i jednolitym dziełem.

  Pierwsza część – „Electronica 1: The Time Machine” ukazała się 16 października 2015 na nośniku CD oraz winylu, a część 2 zaplanowana jest na wiosnę 2016 r.
 • 1. The Time Machine - ft. Boys Noize
  2. Glory - ft. M83
  3. Close Your Eyes - ft. Air
  4. Automatic, Pt. 1 - ft. Vince Clarke
  5. Automatic, Pt. 2 - ft. Vince Clarke
  6. If..! - ft. Little Boots
  7. Immortals - ft. Fuck Buttons
  8. Suns Have Gone - ft. Moby
  9. Conquistador - ft. Gesaffelstein
  10. Travelator, Pt. 2 - ft. Pete Townshend
  11. Zero Gravity - ft. Tangerine Dream
  12. Rely on Me - ft. Laurie Anderson
  13. Stardust - ft. Armin van Buuren
  14. Watching You - ft. 3D (Massive Attack)
  15. A Question of Blood - ft. John Carpenter
  16. The Train & The River - ft. Lang Lang

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Electronica 1: The Time Machine" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.