Eldritch Horror: Przedwieczna Groza - Tajemnicze Ruiny

Eldritch Horror: Przedwieczna Groza - Tajemnicze Ruiny

Eldritch Horror: Przedwieczna Groza - Tajemnicze Ruiny

Oferta specjalna -14%
5.00 / 1 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

Kup na prezent

Informacja

Inne produkty inspirowane twórczością Lovecrafta znajdziesz TUTAJ. Cthulhu fhtagn!

DO KOŃCA PROMOCJI

 • Planszowa
 • polska
 • 14+
 • 1-8
 • 240
 • Nikki Valens
 • Galakta

Inne pełne grozy produkty znajdziesz w strefie Horror w CDP.pl!

 

Jednakże pewnego dnia, gdy połączymy rozproszoną wiedzę, otworzą się przed nami tak przerażające perspektywy rzeczywistości, a równocześnie naszej strasznej sytuacji, że albo oszalejemy z powodu tego odkrycia, albo uciekniemy od tego śmiercionośnego światła, przenosząc się w spokój i bezpieczeństwo nowego mrocznego wieku.
– H. P. Lovecraft, Zew Cthulhu

 

To rozszerzenie Tajemnicze Ruiny do lovecraftiańskiej gry planszowej Eldritch Horror: Przedwieczna Groza.

 

Cały świat usiany jest starożytnymi ruinami, kamiennymi monumentami wzniesionymi przez cywilizacje z przeszłości. Ruinami, które skrywają mroczne sekrety, których odkrycie jest niezbędne, by ocalić świat od przerażającego losu. W Tajemniczych Ruinach poszukiwacze muszą dotrzeć do tych niezwykłych miejsc i rozwiązać ich zagadkę, zanim skończy się czas i Ziemia zostanie pochłonięta.

 

Przedwieczny, którego wprowadza dodatek, nie jest monstrum z innego wymiaru ani stworem z głębin. W Tajemniczych Ruinach gracze zmierzą się z Syzygium – zabójczym układem planet. Innymi słowy: ich przeciwnikiem będzie sam wszechświat.

 

Starożytne ruiny i nadciągająca zagłada.

 

Wieki temu prorocy i kapłani przewidzieli, że pewnego dnia Słońce, Ziemia i Księżyc ustawią się w linii z samym centrum wszechświata, co doprowadzi do otwarcia się bram do dziedziny mrocznego boga, który pożera wszystko. Aby zapobiec nadchodzącej zagładzie rodzaju ludzkiego, owi prorocy i kapłani zlecili budowę strzelistych świątyń i posągów – te pierwsze wielkie dokonania ludzkiej myśli inżynierskiej miały zagwarantować ludzkości klucz do ocalenia. Dzisiaj nieubłaganie zbliża się ten tajemniczy układ planet. Tylko dzięki spenetrowaniu tych opuszczonych monumentów i zmierzeniu się z czyhającą wewnątrz grozą gracze mogą ocalić Ziemię przed nadciągającą zagładą.

 

Tajemnicze Ruiny pozwalają odkryć prehistoryczne majańskie świątynie Chichen Itza, wijący się Wielki Mur Chiński, spowity mgłami Stonehenge i dumne posągi Moai z Wysp Wielkanocnych. Nowa talia spotkań w tajemniczych ruinach ożywia te cztery miejsca, wprowadzając spotkania, które mogą odmienić czasoprzestrzeń na korzyść graczy lub przekląć ich wyniszczającymi Stanami. Poza tymi miejscami wielkiej wagi w swojej walce z nowym Przedwiecznym gracze odwiedzą także inne miejsca tajemniczej mocy, rozsiane po świecie. Nowe karty spotkań w miejscach i karty spotkań badawczych wiążą się z innymi starożytnymi ruinami i artefaktami w miejscach takich jak Egipt, Argentyna, San Francisco czy Arkham.

 

Jednym ze sposobów na odsunięcie zagłady jest zadbanie o niewidzialną tarczę chroniącą świat poprzez specjalne spotkania wzmocnienia bariery. Co oczywiste, spotkania te niosą ze sobą nieprzeliczone zagrożenia. Może się zdarzyć, że akurat podczas przeprowadzania rytuału badacz przez przypadek rozzłości kapryśnego ducha, który zamieszkiwał te ruiny. Nawet jeśli graczom nie uda się na czas uniemożliwić otwarcia się mrocznego portalu w centrum wszechświata, ciągle jest nadzieja na zapieczętowanie portalu i uratowanie rasy ludzkiej. Specjalne wydarzenia pieczętowania bramy zabierają badaczy na drugą stronę wrót zagłady, do nienazwanego i demonicznego świata, gdzie może zdarzyć się, że będą musieli bronić ludzkości w okrutnej walce. Bez względu na drogę, którą przemierzą, rytuały, które przeprowadzą, i wskazówki, na które się natkną – los ludzkości leży w rękach badaczy.

 

Agenci Tajemnic

 

Czterech nowych badaczy zdecydowało się dołączyć do rozwiązywania tajemnic kosmosu w rozszerzeniu Tajemnicze Ruiny. Pośród nich znalazł się Tony Morgan, niezwykle spostrzegawczy łowca nagród. Odmieniony przez pewne niemal śmiertelne wydarzenie, w którym swój udział mieli oślizgli, na wpół ludzcy mieszkańcy Innsmouth, Tony jest całkowicie poświęcony oczyszczaniu Arkham zarówno z przestępców, jak i potworów, nie zważając już nawet na nagrodę za ich głowy. Bystry wzrok Tony’ego pomoże innym badaczom odczytać zatarte inskrypcje i starożytne artefakty ukryte wewnątrz ruin. Tony otrzymuje także żetony skupienia za pokonywanie potworów, co jest dodatkową pomocą przy szukaniu wskazówek.

 

Wysiłki badaczy wspomoże wielu nowych sprzymierzeńców. Dzięki potężnej telepatce Asenath Waite gracz otrzymuje możliwość zamknięcia właśnie otwartej bramy i usunięcia wszystkich monstrów, które z niej wypełzły, w zamian za odrzucenie dwóch zaklęć. Informatorka, po uprzednim przekonaniu jej do swojej sprawy, pomaga z uporządkowaniem wiedzy i w testach obserwacji. Uczony Kustosz Muzeum nie tylko wyposaża graczy w unikatowy relikt, ale także pomaga podczas spotkań ekspedycyjnych i spotkań w ruinach. Od chwili, w której wrogiem badaczy stały się same planety, będą potrzebowali oni każdej pomocy, jaką uda im się uzyskać.

 • Planszowa
 • polska
 • 14+
 • 1-8
 • 240
 • Nikki Valens
 • Galakta
 • 17 stycznia 2017 tomdra,

  Polecam

  Świetnie uzupełnia braki kart w podstawowej wersji gry. Fajnie rozwija motywy fabularne. Moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia o... czytaj >
  Świetnie uzupełnia braki kart w podstawowej wersji gry. Fajnie rozwija motywy fabularne. Moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1