Dziewięć żywotów (Okładka miękka)

Dziewięć żywotów

Dziewięć żywotów (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • poznasz codzienne życiu mieszkańców Indii
  • to pięknie napisana, edukacyjna, a przy tym głęboko ludzka opowieść
  • seria "Reportaż" odkrywa nieznane historie
Kup na prezent
Dziewięć osób, dziewięć ścieżek życia.

Każda wiodąca przez inne doświadczenia religijne, każda niosąca niezapomnianą opowieść. Od rytualnej śmierci głodowej do tajemniczych praktyk tantrycznych, od boga wcielającego się w tancerza po rzeźbiarza stwarzającego boga z brązu.

William Dalrymple dzieli się z czytelnikami wiedzą, którą zebrał, i historiami, których wysłuchał w ciągu swojego ponad dwudziestopięcioletniego pobytu w Indiach. Prowadzi nas na wrzące pogranicze pakistańskie, gdzie sufizm stawia czoło postępującej talibanizacji, i do Bengalu, gdzie składa się krwawe ofiary bogini Tarze, a boży minstrele głoszą, iż Najwyższej Prawdy należy szukać w sercu, nie w niebiosach. Oddaje głos buddyjskiemu mnichowi, który pokutuje za to, że zerwał śluby, by zbrojnie bronić Tybetu przed chińską inwazją, i devadesi, świętej prostytutce, która obie swe córki wprowadziła w zawód.


Nie ma w książce brytyjskiego pisarza i historyka powierzchownego urzeczenia egzotyką ani taniej sensacji – jest głęboki namysł nad sednem tożsamości religijnej, przekazem tradycji, przemianami społecznymi i zapamiętaniem w wierze. A przede wszystkim jest co najmniej dziewięć ścieżek wiary i dziewięć historii życia.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Dziewięć żywotów" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.