Dziewczyny w ogniu (Okładka miękka)

Dziewczyny w ogniu

Dziewczyny w ogniu (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • to świetny thriller trzymający w napieciu do końca
  • twórcy serialu Stranger Things inspirowali się tą ksiażką
  • zobaczysz, jak rodzi się obsesja
Kup na prezent

W Halloween roku 1991 popularny gwiazdor licealnej drużyny koszykówki idzie do lasu pod Battle Creek w Pensylwanii, po czym znika bez śladu. Trzy dni później zostaje znaleziony z kulą w głowie i pistoletem w dłoni.

 

Odkrycie to wstrząsa konserwatywną społecznością, i tak już poruszoną coraz donośniejszymi pogłoskami o działającym w okolicy kulcie Szatana. W następstwie tego incydentu z bystrą, choć samotną Hannah Dexter zaprzyjaźnia się Lacey Champlain. Charyzmatyczna i uwodzicielska Lacey błyskawicznie zacieśnia intymną więź z podatną na wpływy Hannah i kształtuje ją na swoje podobieństwo. Lacey stopniowo odrywa Dex od jej bezpiecznego życia i wciąga w gorączkową spiralę obsesji i buntu.

Megan Abbott

Dziewczyny w ogniu. Wciągająca, przerażająca powieść, której nigdy nie zapomnę.

 

Miłość, okrucieństwo, porywające odurzenie dziewczęcą przyjaźnią – ta wstrząsająca opowieść rzucona na niespokojne tło miasteczka ogarniętego moralną histerią jest bezkompromisowym i niemożliwym do zapomnienia wejrzeniem w okres dojrzewania: dziewczyny zagubione i odnajdujące się, dziewczyny silne i słabe, dziewczyny płonące jasno, coraz jaśniej, a także te, którym pisane było stać się jedynie chwilowym rozbłyskiem.

 

Opowieść o kobiecej przyjaźni, która może przerodzić się w niebezpieczną obsesję. „Irish Times”

 

Ciemna historia przyjaźni dwóch dziewczyn. „Elle Magazine”

 


Robin Wasserman znana jest z publikacji w „The New York Times”, „Tin House”, „The Los Angeles Review of Books” oraz z zamieszczanych w antologiach opowiadań. Spod pióra tej cenionej pisarki wyszło ponad dziesięć powieści dla nastolatków. W ramach programu edukacyjnego połączonego z nauką indywidualną wykłada sztuki piękne na South Hampshire University.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Dziewczyny w ogniu" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.