Dziewczynka, która wypiła księżyc (Okładka twarda)

Dziewczynka, która wypiła księżyc

Dziewczynka, która wypiła księżyc (Okładka twarda)

Oferta specjalna -30%
Kup na prezent
Piękna i poruszająca historia, która ujęła już za serca miliony czytelników na całym świecie, niedawno trafiła również na półki polskich księgarni.

„Dziewczynka, która wypiła księżyc” zabierze Cię do magicznego świata pełnego fascynujących, ale nierzadko również przerażających tajemnic, nietuzinkowych bohaterów i niesamowitych zdarzeń. Zanurz się w niepowtarzalny, liryczny klimat historii, która z jednej strony idealnie wpasowuje się w baśniową konwencję, a z drugiej realizuje również wymogi ponadczasowej i uniwersalnej powieści.

Codzienne życie mieszkańców Protektoratu (przez jednych zwane Królestwem Cattail, a przez innych po prostu Miastem Smutków) już od wieków zatruwa ogromny strach przed złą wiedźmą, która zamieszkuje pobliski las. Miejscowa ludność wierzy, że skutki gniewu okrutnej czarownicy byłyby katastrofalne dla całego miasteczka. Aby udobruchać wiedźmę, każdego roku mieszkańcy Protektoratu składają jej ofiarę w postaci niemowlęcia. Według wierzeń, jedynie pozostawiony w lesie najmłodszy osadnik potrafi powstrzymać złą czarownicę przed realizacją jej upiornych zamiarów względem miejskiej społeczności.

Nikt w Protektoracie nie przypuszcza nawet, że żyjąca w lesie wiedźma tak naprawdę jest... dobra. Ta leciwa czarownica o wdzięcznym imieniu Xan od lat mieszka we wzbudzającym powszechny postrach lesie wraz z mądrym i sympatycznym potworem Glerkiem, a także miniaturowym smokiem Fyrianem o przepięknych, wielokolorowych skrzydłach. Dobra wiedźma nie potrafi zrozumieć postępowania mieszkańców Królestwa Cattail, którzy tak okrutnie porzucają niemowlęta i tym samym skazują je na pewną śmierć. Każdego roku Xan ratuje odnalezionego w lesie malucha. Porzucone niemowlęta karmi blaskiem gwiazd, a następnie szuka dla nich nowych, ciepłych domów i kochających opiekunów po drugiej stronie lasu. Na skutek przypadku jedna z ocalonych przez Xan dziewczynek wypija jednak nie esencję z gwiazd, a księżyca, w wyniku czego zyskuje ogromną, magiczną moc. Ta niezwykła, potężna siła staje się jeszcze większa, gdy Luna wkrótce ma osiągnąć wiek trzynastu lat.

Jej moc pozostaje jednak nie bez wpływu na Protektorat, w którym coraz częściej pojawiają się niepokojące, złowrogie znaki. Przerażeni mieszkańcy miasteczka są przekonani, że są one zapowiedzią rychłych, straszliwych wydarzeń, za które oczywiście odpowiedzialna będzie zła wiedźma. Wśród miejscowej ludności Miasta Smutków znajduje się jeden śmiałek, który postanawia odszukać, a następnie zabić czarownicę. Wierzy bowiem, że w ten sposób uwolni wreszcie społeczność Protektoratu od terroru życia w ciągłym strachu. Czy w porę odkryje prawdziwą naturę Xan? Jak dramatyczne mogą być skutki ślepej wiary w zabobony? Jak potężna okaże się moc Luny i wreszcie – jak wpłynie ona na dalsze losy jej jedynej rodziny – Xan, Glerka i Fyriana?

„Dziewczynka, która wypiła księżyc” to piękna i wzruszająca historia odwołująca się z jednej strony do takich podstawowych wartości jak miłość, przyjaźń i empatia, a z drugiej również traktująca o trudnych problemach społecznych, spośród których największym są krzywdzące uprzedzenia wobec innych, podsycane głęboką wiarą w zabobony oraz praktykowanymi przez lata przyzwyczajeniami. Choć z założenia jest to książka adresowana do młodych odbiorców, to jej uniwersalny charakter z pewnością przypadnie do gustu również dorosłym czytelnikom.

„Dziewczynka, która wypiła księżyc” zdobyła już ogromne uznanie międzynarodowej społeczności. „The New York Times” umieścił ją na swojej liście bestsellerów, a krytyka uhonorowała prestiżowym wyróżnieniem literackim – Medalem Johna Nebery’ego za wybitny wkład wniesiony w amerykańską literaturę dziecięcą.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Dziewczynka, która wypiła księżyc" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.