Dziewczyna z zespołu (ebook) (do pobrania)

Dziewczyna z zespołu (ebook)

Dziewczyna z zespołu (ebook) (do pobrania)

  • Liczba stron :

    312

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • poznasz historię jednej z ikon amerykańskich lat 80.
  • to ciekawa opowieść o trudnym, muzycznym środowisku
  • lubisz książki biograficzne

Kup na prezent

„Dziewczyna z zespołu” to autobiograficzna opowieść o byciu matką, artystką, żoną, a przede wszystkim kobietą. Opowieść o Kim Gordon – współzałożycielce grupy Sonic Youth i kultowej postaci nowojorskiej sceny muzycznej lat 80. i 90.


To także podróż przez Stany Zjednoczone ostatnich dekad: od dorastania w Kalifornii w burzliwych latach 60. i 70., przez życie w Nowym Jorku lat 80. i 90., po przeprowadzkę na przedmieścia. To również niezwykły zapis zmagań kobiety, która musiała zmierzyć się ze zdradą i problemem nierównego traktowania w środowisku muzycznym. „Dziewczyna z zespołu” to fascynujący opis amerykańskiej popkultury, która stanowiła tło życia tej wyjątkowej artystki.

 

"Kim Gordon przez trzy dekady była basistką Sonic Youth – legendy gitarowej alternatywy. Ale jej książka to nie jeszcze jedna typowa rockowa biografia. Nawet jeśli muzyki jest w niej sporo. To także opowieść artystki, która najpierw stała się częścią nowojorskiego undergroundu, a potem jego symbolem, aktywistki, która patrzy na scenę muzyczną oczami świadomej feministki, i kobiety, która równie mocno przeżywa macierzyństwo, jak i rozpad wieloletniego związku z gitarzystą Sonic Youth Thurstonem Moore’em.Ostatnio przybywa kobiet w muzyce rockowej. Ale Kim Gordon jest jak jej książka – jedyna i wyjątkowa." - Robert Sankowski

 

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Dziewczyna z zespołu (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.