Dziennik z podróży w miejscu / Kosmos / Zielona linia metra (CD)

Dziennik z podróży w miejscu / Kosmos / Zielona linia metra

Dziennik z podróży w miejscu / Kosmos / Zielona linia metra (CD)

Metrowy

Metrowy

Pierwsza solowa płyta Metrowego "Dziennik z podróży w miejscu" zawiera 16 utworów w oryginalnym wykonaniu. Na płycie znajduje się też wielu ciekawych gości: zespół 3ODA Kru, Grubson, Bu, Skorup, Dorota Pusz, Masia, HK Rufijok, Mass Cypher, Majkel, Motyk, PiterPan, Zgas, zespół NTK. Muzykę do tego krążka tworzyli: Grubson, Di.N.O., DJ BRK, DJ HWR, Skorup, Przemek Drążewski, Kancik, Odme, DJ Hopbeat, Bartek Głombica (saksofon).

Płyta "Kosmos" zakorzeniona jest na dobrym gruncie hip-hopu i rapu ale zderzenie takich charakterów musiało zaowocować także innymi brzmieniami. Tym bardziej że nasi "kosmici" zaprosili gościnnie Hopbeata, Grubsona, DJ 600V, Mysty i innych. Album jest formą opowieści czy też relacji z tego co kosmici zaobserwowali po wylądowaniu na Ziemi. Są zarówno komentatorami, obserwatorami i uczestnikami ziemskiego życia. Ich próby zrozumienia tego co się dzieje na Ziemi są też wyrazem krytyki wobec wszechobecnej głupoty, braku szacunku dla człowieka, środowiska i świata. Z drugiej strony widać także zachwyt nad tym co piękne, wartościowe, poruszające i zabawne.

Produkcja muzyczna: The Backstage Records, Grubson, Mad Made, Skorup, BRK, Stahu, DI.N.O., Softu, Jaz, Mysta, Goryl, Cygi TRC Produkcja, Timothy Drake, DJ 600V.

Metrowy (3ODA Kru, Kosmos, Protest Song Rap Army / Rybnik, Śląsk) wydaje swoją płytę we współpracy z Diil Family, czyli ekipą z Hemp Records (Warszawa).

Metrowy stworzył swój mixtape wspólnie z DJ HWR (Heavy Mental, Terapia Label/ Gliwice) głównie w oparciu o materiał, który nagrał wiele lat temu, a który z różnych względów nigdy nie ujrzał światła dziennego.

DJ HWR nadał im jakość brzmienia, a praca układała się na tyle owocnie, że na "Zielonej Linii Metra" pojawiają się także nowe propozycje. Tym samym będziesz mógł uczestniczyć w niecodziennej podróży muzycznej. Wielu zapewne będzie zachwyconych faktem, że na płycie pojawią się m.in. utwory, które Metrowy nagrywał na początku swojej drogi wspólnie z GrubSonem. Powrót do tego duetu z pewnością sprawi wielu fanom ogromną frajdę.

"Zielona Linia Metra" ma na swoim pokładzie wielu ciekawych pasażerów: Masia, Liroy, DiNO, ESSEX, Wini, Matheo, Wałek (Dobre Bity), HK Rufijok, Skorup oraz jego ekipa Ziombel Kru, Krystian San, PZG, Timothy Drake, Fankatak, Blady Kris, Profanum Beat’s i inni. Album rysuje się jako wspomnienie kilku fantastycznych lat – ciekawych ludzi, wspaniałych przygód i historii życia dnia codziennego. Widać, jak na tle tych wydarzeń zmienia się podejście Metrowego do wyrażania opinii na temat legalizacji marihuany.

Młodzieńcze teksty pisane wspólnie z GrubSonem w latach 2007-2010, w konfrontacji z późniejszymi, bardziej bieżącymi wersami - to duża gratka dla fanów Metrowego!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Dziennik z podróży w miejscu / Kosmos / Zielona linia metra" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.