Dzieje zdrajcy - Szczęsny Potocki (MP3)

Dzieje zdrajcy - Szczęsny Potocki


Audiobook z jedną z najlepszych publikacji historycznych Jerzego Łojka.

Tym razem historyk zabiera nas do Polski okresu przed zaborami, kiedy ważyły się losy kraju. Skupia się na postaci Szczęsnego Potockiego, przedstawiając jego prywatne losy, ale przede wszystkim omawia polityczne poczynania bohatera.

Usłyszymy rzetelne opracowanie, w którym będziemy mogli prześledzić początkową współpracę z Augustem Poniatowskim, zwrócenie się w stronę polityki prorosyjskiej, w końcu poznamy działania, które doprowadziły do pogorszenia sytuacji rzeczpospolitej.

Bezpośrednie decyzje i zaangażowanie Szczęsnego Potockiego w konfederację targowicką spowodowały, że w historii otrzymał etykietę zdrajcy.

Jerzy Łojek w przekonujący sposób opowiada o tym, dlaczego do dziś pamiętamy Potockiego jako postać tak negatywną. Oprócz przedstawienia faktów i źródeł historycznych, pozostawia miejsce, w którym to słuchacz może wyciągnąć własne wnioski.

Doskonała rozrywka i znakomita lekcja historii w jednym. Audiobook dla miłośników historii i dla fanów ciekawie opowiedzianych biografii.

Książka w wersji audio ukazuje się w interpretacji Ksawerego Jasieńskiego.

Oprócz „Dziejów zdrajcy” możemy wysłuchać innych publikacji Jerzego Łojka, między innymi „Agresja 17 września 1939 roku” oraz „Szanse powstania listopadowego”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Dzieje zdrajcy - Szczęsny Potocki" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.