Drzewo migdałowe (Okładka miękka)

Drzewo migdałowe

Drzewo migdałowe (Okładka miękka)

Oferta specjalna -26%
5.00 / 1 głosów
Kup na prezent
Siła miłości, cena nienawiści i droga do odkupienia.

Młody Palestyńczyk – Ahmad – żyje ze świadomością, że nie jest w stanie wygrać z logiką okrutnej wojny. Dorasta w środowisku przesiąkniętym strachem przed utratą domu, pracy albo życia. Najgorsza jest jednak obawa o bliskich. Nie wiadomo, co przyniesie jutro.

W dwunaste urodziny Ahmad staje twarzą w twarz z najgorszymi widmami. Siostra traci życie, ojciec z jego winy trafia do więzienia, izraelskie wojsko konfiskuje dom, a ukochany brat pała żądzą zemsty, która może go doprowadzić tylko do zguby. Ahmad musi się zaopiekować skrzywdzoną rodziną i odnaleźć lepszą przyszłość dla siebie. Obdarowany cudownym umysłem, zdolnym przełamać wszelkie matematyczne granice, chce dać nadzieję sobie, swoim bliskim i udręczonej ojczyźnie.

Napisana z rozmachem opowieść o rodzinie, miłości i przyjaźni, której tłem jest konflikt, od pół wieku wyniszczający krainę drzew migdałowych.
 • 7 lutego 2015 ElfikBook,

  Oparta na życiu

  Książka niesamowicie mnie wciągnęła. Ani na chwilę nie mogłam się oderwać od niej. Razem z głównym bohaterem przeżywałam każde wydarzenie - razem z n... czytaj >
  Książka niesamowicie mnie wciągnęła. Ani na chwilę nie mogłam się oderwać od niej. Razem z głównym bohaterem przeżywałam każde wydarzenie - razem z nim się cieszyłam i razem z nim płakałam. Spędziłam przy tej książce wiele emocjonalnych chwil, których już nigdy nie zapomnę. Ona zmieniła moje życiu, pokazując wartości, o których nawet nie wiedziałam.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1