Droga 66 (MP3)

Droga 66
Dorota Warakomska, która Stany Zjednoczone poznała w trakcie swojej zawodowej pracy korespondentki telewizyjnej, dzieli się interesującymi historiami, niezwykłymi obserwacjami i czasami wręcz filmowymi opowieściami na temat tego, co widziała w tym niezwykłym kraju.

A wszystko to wokół jednego tematu: legendarnej drogi numer 66, która prowadzi przez 6 stanów, a o której powstały piosenki, pisano powieści i kręcono filmy.

Audiobook „Droga 66” to nie teoria, którą można znaleźć w wyszukiwarce internetowej, to książka prawdziwie reporterska, w czasie przygotowania której Dorota Warakomska wybrała się w podróż kultową Route 66.

Słuchacze będą mogli poznać atrakcje, jakie czekają w podróży tą słynną drogą: kino na cmentarzu, rodeo, kultowe bary jak Bagdad Cafe, stare hotele i zapomniane wioski, które wyglądają jak scenografia westernu, której ekipa zapomniała zabrać z planu.

To również bogactwo informacji na temat odniesień w kulturze popularnej i historii. To tutaj rozgrywały się istotne sceny powieści Johna Steinbecka i filmów takich jak „Autostopowicz”, „Urodzeni mordercy”, „Thelma i Louise” oraz animowane „Auta”.

Audiobook „Droga 66” ukazał się w interpretacji samej autorki.

DOROTA WARAKOMSKA – dziennikarka związana z TVP (1991–2006). Przez cztery lata była korespondentem w USA, przeprowadziła wywiady m.in. z Hillary Clinton, Madeleine Albright, George’em Bushem i Johnem McCainem. Pisała reportaże do miesięcznika „Podróże”. Współautorka książek Ostatnia wyspa komunizmu. Jan Paweł II na Kubie (1998), Grzeczność nasza i obca (2003) oraz Grzeczność na krańcach świata (2007). Działa społecznie w stowarzyszeniu Kongres Kobiet.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Droga 66" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.