Dom ośmiu tajemnic (Okładka twarda)

Dom ośmiu tajemnic

Dom ośmiu tajemnic (Okładka twarda)

Oferta specjalna -23%
Kup na prezent
Książka uhonorowana została tytułem KSIĄŻKI ROKU przez Polską Sekcję IBBY!

Lektura szkolna dla klasy 4.

Uwaga! Nowi! Dorosły, Dorosła i Chłopak wprowadzają się do bardzo starej, zniszczonej kamienicy, która nosi ślady bogatej przeszłości. DOM nie jest tym zachwycony, a jednak… z czasem coś się zmienia. Czy Marcin zdobędzie zaufanie Domu Numer 8 i całej ulicy? Czy stara kamienica zdradzi mu swoje najbardziej skryte tajemnice?

Niezwykli bohaterowie, tajemnicze przygody, zaskakujące znajomości, nieoczekiwane wędrówki w czasie i przestrzeni – opowiedziane przez nagrodzoną medalem IBBY Lilianę Bardijewską – to wymarzona książka dla rówieśników Marcina, którzy podobnie jak on chętnie odwiedziliby szkołę duchów czy spróbowali jeszcze ciepłych, migdałowych babeczek… sprzed kilkudziesięciu lat!

To świat, którego nie znamy – świat Bramy, która nie zawsze stoi otworem, Podłogi, która cieszy się z Pierwszych Kroków, zakamarków Piwnic, Strychu i Czasu.

W każdej opowieści tkwi odrobina magii. Dzieci wierzą w historie ożywionych i nieożywionych światów. Taką właśnie historię stworzyła dla małych czytelników Liliana Bardijewska. Bohaterami tej opowieści są zarówno stara kamienica – tytułowy „dom ośmiu tajemnic” – jak i rodzina Marcina, która się do niej wprowadza. Czy dom przyjmie nowych lokatorów? Jakie muszą mieć cechy, aby pogodził się z ich obecnością? Dom ośmiu tajemnic Liliany Bardijewskiej to opowieść o niezwykłej przyjaźni między domem, dyspozytariuszem wspomnień i magii przeszłości, a chłopcem który dopiero wrasta w życie i stara się pojąć tajemnicę narodzin i przemijania. Liliana Bardijewska umiejętnie przeprowadza młodego czytelnika przez zagadnienia tak ważne w kształtowaniu wrażliwości młodego człowieka.Marcin zobaczy stary dom sprzed lat, jego mieszkańców, odkryje istnienie szkoły duchów. To nie tyle szkolna lektura, co Prawdziwa Lektura.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Dom ośmiu tajemnic" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.