Dojczland (MP3)

Dojczland
Zwykła, szara wędrówka po nieciekawych miejscach, obskurnych dworcach, czy hotelach zupełnie bez wyrazu ze scenkami rodzajowymi z przypadkowo spotkanymi Niemcami, opisana brawurowym językiem, z ironicznym poczuciem humoru.
Książka od samego początku prowokuje do myślenia, do znalezienia własnej odpowiedzi na pytanie o swój stosunek do tego kraju, do trudnej historii polsko- niemieckiej, do stereotypów na temat Niemiec.

Słuchając audiobooka ma się wrażenie, że znużony ton Piotra Głowackiego odpalającego papierosa za papierosem jest celowym zabiegiem. Bez zbędnych ozdobników łatwiej jest o własną refleksję, bo „ Dojczland” to też podróż w głąb siebie i wbrew sobie w miejsca, gdzie na próżno szukać pięknych scenerii z kolorowych przewodników, ukojenia i spokoju.

Jedni z tej wędrówki wracają ubawieni, zafascynowani humorystycznym gawędziarstwem Stasiuka, inni wracają ze spuszczoną głową, z poczuciem niższości względem Niemców. A Ty, z jakim bagażem doświadczeń wrócisz z tej podróży: widząc leciwych Niemców zobaczysz po postu starszych ludzi, czy hitlerowców w mundurach, a może znajdziesz nową niemiecką opowieść ? Andrzej Stasiuk urodzony w 1960 r. polski pisarz, poeta. Rozgłos zdobył tomem opowiadań „Mury Hebronu” ukazujący więzienny świat, w jakim miał okazję przebywać , nie jako dokumentalista, ale jako więzień. Laureat Nagrody Nike w 2005 roku za „Jadąc do babadag”. W 2007 otrzymał nagrodę im. Arkadego Fiedlera Bursztynowy Motyl za „Fado”.

Kupując ten produkt otrzymasz:

  • wersję bez zabezpieczeń DRM

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Dojczland" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.