Dojczland (Okładka miękka)

Dojczland

Dojczland (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • Andrzej Stasiuk pokazuje łamie stereotypy w relacjach polsko-niemieckich, pobudzając tym samym do refleksji
  • doskonale napisana książka, w typowym dla autora tonie
  • lubisz literaturę podróżniczą
Kup na prezent

Zwykła, szara wędrówka po nieciekawych miejscach, obskurnych dworcach, czy hotelach zupełnie bez wyrazu ze scenkami rodzajowymi z przypadkowo spotkanymi Niemcami, opisana brawurowym językiem, z ironicznym poczuciem humoru.


Książka od samego początku prowokuje do myślenia, do znalezienia własnej odpowiedzi na pytanie o swój stosunek do tego kraju, do trudnej historii polsko-niemieckiej, do stereotypów na temat Niemiec.
Wyrusz w podróż wraz z autorem i poddaj się refleksji, rozdzierając granice i szukając zrozumienia.

Jedni z tej wędrówki wracają ubawieni, zafascynowani humorystycznym gawędziarstwem Stasiuka, inni wracają ze spuszczoną głową, z poczuciem niższości względem Niemców. A Ty, z jakim bagażem doświadczeń wrócisz z tej podróży: widząc leciwych Niemców zobaczysz po postu starszych ludzi, czy hitlerowców w mundurach, a może znajdziesz nową niemiecką opowieść ?

 

Andrzej Stasiuk - urodzony w 1960 r. polski pisarz, poeta. Rozgłos zdobył tomem opowiadań „Mury Hebronu” ukazujący więzienny świat, w jakim miał okazję przebywać , nie jako dokumentalista, ale jako więzień. Laureat Nagrody Nike w 2005 roku za „Jadąc do Babadag”. W 2007 otrzymał nagrodę im. Arkadego Fiedlera Bursztynowy Motyl za „Fado”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Dojczland" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.