Długi Mars (Okładka miękka)

Długi Mars
Trzecia część bestsellerowej serii autorstwa mistrza fantasy Terry’ego Pratchetta oraz Stephena Baxtera.

Połączone talenty wybitnego brytyjskiego pisarza Terry’ego Pratchetta i giganta brytyjskiej science fiction Stephena Baxtera przynoszą nam nowy oszałamiający tom bestsellerowego cyklu.

Rok 2040. Długa Ziemia pogrążona jest w chaosie.

Kataklizm erupcji Yellowstone zagroził cywilizacji. Ludzie uciekają do Miriadów, relatywnie bezpiecznych światów Długiej Ziemi. Sally Linsay, Joshua Valienté i Lobsang angażują się w ryzykowne działania ratownicze. Joshua jednak zmaga się z innym kryzysem. Ze swego długiego dzieciństwa w ukryciu na Długiej Ziemi wyłania się nowa rasa superinteligentnych post-ludzi – jednak "normalne" społeczeństwo, powodowane ignorancją i lękiem, zwraca się przeciw nim. Dla wplątanego w konflikt Joshuy dramatyczne starcie wydaje się nieuniknione.

Tymczasem Maggie Kauffman z marynarki Stanów Zjednoczonych wyrusza w niesamowitą podróż, prowadząc swój sterowiec ku niezbadanym granicom Długiej Ziemi. Z Sally zaś kontaktuje się jej dawno zaginiony ojciec, Willis Linsay – wynalazca oryginalnego krokera. Także on planuje fantastyczną wyprawę: przez Długi Mars. Ale jakie są jego prawdziwe motywy? Dla Joshuy, dla ludzkości, dla samej Długiej Ziemi – wszystko teraz jest inne.

Oto nadchodzą ponownie – Terry Pratchett i Stephen Baxter. To podniecająca inieodmiennie porywająca wyprawa.
SFX
 • 13 maja 2015 sru,

  Mniej ciekawe od poprzednich części

  O ile część pierwszą ("Długa Ziemia") i drugą ("Długa Wojna") czytałem prawie jednym tchem i zachwycałem się pomysłami, światem, całą fabułą, o tyle c... czytaj >
  O ile część pierwszą ("Długa Ziemia") i drugą ("Długa Wojna") czytałem prawie jednym tchem i zachwycałem się pomysłami, światem, całą fabułą, o tyle część trzecia niestety mnie tak nie wciągnęła. Przyznam szczerze, że momentami nawet mnie lekko nudziło. Może to wina tego, iż "Długi Mars" pojawił się sporo po tym, jak już łyknąłem wcześniejsze części, ale - niestety - chyba w czym innym problem. Książka wydawała się być zakończona "na szybko", niektóre wątki zostały skrócone do minimum. Widać Mistrz Pratchett nie czuł się już najlepiej. Po przeczytaniu książki niestety pozostał lekki niedosyt. Chciałbym więcej - ale części pierwszej i drugiej. Nie trzeciej. Niemniej i tak należy "Długi Mars" przeczytać, jeśli tylko komuś podobobały się poprzednie.
  16 kwietnia 2015 Xardass,

  Świetnie wykreowany świat

  Piór m.in mistrza Prachetta. Barwne postaci, interesujące wypadki i specyficzna technologia w tle - warto przeczytać :D
  Piór m.in mistrza Prachetta. Barwne postaci, interesujące wypadki i specyficzna technologia w tle - warto przeczytać :D

4.00

Na podstawie 2 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1