DJANGO DJANGO (CD)

DJANGO DJANGO
 • Uwaga! Wspaniały debiut na horyzoncie! Brytyjski kwartet Django Django już zachwycił recenzentów "Guardiana", "Uncut", "Mojo", "Q" i "NME" oraz BBC Radio 1 swoją niesamowitą muzyczną miksturą z pierwszego krążka. Teraz czas na Polskę.

  Django Django to istniejący od 2009 roku kwartet rezydujący we wschodnim Londynie, który tworzą: David Maclean (perkusja), Vincent Neff (śpiew, gitara), Jimmy Dixon (gitara basowa) i Tommy Grace (klawisze). Uwaga! Nazwa, jak się zaklinają, nie ma nic wspólnego z legendarnym Django Reinhardtem.

  Młodzi Brytyjczycy posiedli wyjątkowy dar łączenia popu, stylowej elektroniki, muzyki psychodelicznej, rocka niezależnego. I zostało to zauważone nie tylko przez prestiżowe pisma i rozgłośnie, lecz również wielkie koncerny, bowiem piosenki Django Django pojawiły się już w reklamach Coca-Coli i energetyzera Burn.

  Przez dwa lata od powstania Django Django grali w klubach. Potem podpisali kontrakt płytowy i przystąpili do nagrywania piosenek na debiut. Prace odbyły się w 2011 roku. Muzycy wzięli na siebie obowiązek wyprodukowania 13 kompozycji. Pracowali spokojnie, bez pośpiechu i dzięki temu w studiu pojawiło się wiele ciekawych pomysłów. Pomysłów, które z pewnością sprawią, że kwartet ze wschodniego Londynu będzie musiał często opuszczać kwaterę główną i prezentować swoją sztukę pod różnymi szerokościami geograficznymi.

  "W sumie zawsze na końcu rozchodzi się o kreatywność, eksperymentowanie, parcie naprzód. Muzyka jest szalona, zróżnicowana i wymagająca. Dla nas jest wyłącznie eklektyczna" - tłumaczy David. Warto się przekonać, jak bardzo eklektyczna i szalona jest w wykonaniu Django Django. Dawno nie pojawił się na świecie tak interesujący debiutant.
 • 1. Introduction

  2. Hail Bop

  3. Default

  4. Firewater

  5. Waveforms

  6. Zumm Zumm

  7. Hand of Man

  8. Love's Dart

  9. WOR

  10. Storm

  11. Life's a Beach

  12. Skies Over Cairo

  13. Silver Rays

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"DJANGO DJANGO" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.