SHANGRI-LA (CD)

SHANGRI-LA

SHANGRI-LA (CD)

Mark Knopfler

Oferta specjalna -17%

Mark Knopfler

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • jesteś fanem bluesa, country i Dire Straits
 • lubisz charakterystyczny styl gry Marka Knopflera
 • w muzyce szukasz ukojenia
 • Shangri La - album nagrany w 2004 przez Marka Knopflera. Płyta została nagrana w studio o nazwie "Shangri La" znajdującym się w Malibu i to właśnie jemu zawdzięcza swój tytuł. W latach sześćdziesiątych nagrywali tam artyści tacy jak Bob Dylan, Neil Young czy The Band, a sama płyta jest przesiąknięta muzyką i atmosferą właśnie z tamtych lat, słychać na niej wpływy takich artystów jak Lonnie Donegan, The Shadows, J.J. Cale, Chet Atkins, Muddy Waters.

  Trudno jednoznacznie zakwalifikować muzykę z tej płyty, bazuje ona na amerykańskim folku, z domieszką country, bluesa i dużej dawki muzyki pop z lat sześćdziesiątych. Na płycie wyraźnie słychać charakterystyczny dla Knopflera dźwięk gitary, na której gra palcami, ale w dwóch utworach ("Our Shangri-La" i "Everybody Pays") gitarzysta używa kostki.

  W warstwie tekstowej Knopfler kontynuuje i rozwija styl jego poprzednich solowych płyt, teksty opowiadają o normalnych, zwykłych ludziach, o codziennych wydarzeniach, czasami natchnione są wydarzeniami z życia artysty albo przeczytaną przez niego książką czy obejrzanym filmem. Na przykład piosenka "Boom, Like That" zainspirowana jest biografią Raya Kroca (założyciela McDonaldsa, w wielu miejscach cytuje nawet dosłownie zdania z jego autobiografii "Grinding It Out", "Song For Sonny Liston" opowiada o słynnym pięściarzu Sonny Listonie, utwór "Back to Tupelo" opowiada o początkach kariery Elvisa Presleya i jego dążeniu także do sławy aktorskiej a Donegan's Gone to lament Knopflera o śmierci Lonniego Donegana, najważniejszego chyba muzyka gatunku skiffle.
 • 1. 5:15 a.m.
  2. Boom, Like That
  3. Sucker Row
  4. The Trawlerman's Song
  5. Back To Tupelo
  6. Our Shangri-La
  7. Everybody Pays
  8. Song For Sonny Liston
  9. Whoop De Doo
  10. Postcards From Paraguay
  11. All That Matters
  12. Stand Up Guy
  13. Donegan's Gone
  14. Don't Crash The Ambulance

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"SHANGRI-LA" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.