Deyna (Okładka miękka)

Deyna

Deyna (Okładka miękka)

Oferta specjalna -37%

Kup na prezent
Coś niebywałego! Jak zwykle kapitalny Deyna! – niezapomniany komentator Jan Ciszewski powtarzał to jak mantrę przez całe lata siedemdziesiąte. Dziennikarze sportowi na świecie okrzyknęli piłkarza objawieniem futbolu. Grał genialnie. Popularny jak dziś Ronaldo i Messi, na polskich stadionach został wygwizdany. Pewnie dlatego, że współtworzył sukces wojskowej Legii, znienawidzonej za to, że była pupilkiem władzy. Przystojniak, na boisku czarował piłkę, a poza nim – dziewczyny, przez które czasem znikał z treningów na parę dni. Prywatnie skromny, małomówny, wielki indywidualista, podczas meczu dusza zespołu.

On konstruował akcje, bo myślał najszybciej. On tylko rozdzielał piłkę, a od biegania byli inni. „Rogale” i „kaczki”, od których bramkarze dostawali „niestrawności”, były jego specjalnością. Grał fair. Kopiąc piłkę przez trzy czwarte życia, tylko raz dostał czerwoną kartkę. Gdyby urodził się kilka lat później, zrobiłby na Zachodzie pewnie większą karierę niż Boniek. Po zwycięskich igrzyskach w Monachium, na których został królem strzelców, biły się o niego największe kluby Europy. Nie wyjechał. Najlepsze lata oddał Legii i reprezentacji.

Pozostał legendą.

Deyna – mistrz „rogali” z numerem 10. Kochał piłkę z wzajemnością.
Maryla Rodowicz

Kazimierz Deyna i Lucjan Brychczy to dwa symbole Legii. Brychczego poznałem, Deyna pozostanie dla mnie wyobrażeniem ideału piłkarza, lidera drużyny, duszy zespołu, wielbionego za to, jaki był na boisku. Po prostu nr 10 – marzenie. Polecam tę książkę o nim..
Michał Żewłakow, 102-krotny reprezentant Polski

Po lekturze książki Szczepłka słowo «rogal» na zawsze skojarzy się z Deyną, który ze stałych fragmentów gry strzelał gole «rogalem» lepiej niż Messi i Ronaldo. Dlaczego mimo zdobycia gola «rogalem» z rzutu rożnego Deyna został wygwizdany? Zajrzyj do książki Deyna, Legia i tamte czasy, a dowiesz się o wielu tajemnicach piłki nożnej.
Janusz Zaorski, reżyser

Najlepiej w Polsce piszący o futbolu autor o najlepszym w dziejach polskiej piłki nożnej futboliście.
Jerzy Pilch, pisarz

Kazimierz Deyna to piłkarz genialny. Po zejściu z boiska był jednak niedostępny, nieufny i mało kto może powiedzieć, że należał do grona jego przyjaciół. Stefan Szczepłek cieszył się szczególnymi względami Deyny, więc mógł jak nikt inny opisać pełne sukcesów i zakrętów życie tego piłkarza. Gorąco polecam te książkę.
Dariusz Szpakowski

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Deyna" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.