Desant na Dieppe (MP3)

Desant na Dieppe
Kolejna z serii Morskich opowieści publikacja, której możemy wysłuchać w wersji audio.

Tym razem prezentujemy „Desant nad Dieppe” Andrzeja Perepeczko, uznanego autora takich tytułów jak „Korsarz Jej Królewskiej Mości”, „Operacja łupina orzecha” czy „Pierwsza podróż dookoła świata”, które również dostępne są jako audiobooki.

W „Desancie nad Dieppe” usłyszymy historię oddziałów szturmowo-desantowych „Commando”, które Brytyjczycy stworzyli w 1940 roku. Ówczesny premier Wielkiej Brytanii, Winston Churchill zaplanował, że te elitarne oddziały, które przez dwa lata brawurowo wywiązywały się z zadań wojennych, wezmą udział w akcji o kryptonimie „Jubilee”. Miała to być próba utworzenia nowego frontu w Europie Zachodniej, a akcję zaplanowano w porcie Dieppe.

Choć zakończony klęską Aliantów, obwołany przez niemiecką propagandę jako sukces wojsk Rzeszy, desant na Dieppe zapisał się w historii II wojny światowej.

Audiobook, bogaty w informacje i skonstruowany niemal jak fabularna opowieść, trzyma w napięciu i jest doskonałą rozrywką.

Książkę w wersji audio czyta Ksawery Jasieński.Operacja zakończyła się całkowitą klęską. Propaganda niemiecka przedstawiając próbny desant na Dieppe jako generalny szturm na Wał Atlantycki, ogłosiła kolejny sukces niemieckich sił zbrojnych.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Desant na Dieppe" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.